שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן וירון ברנר

שלב החיזורים: יחימוביץ' תיפגש עם מצנע בחיפה

המנצחת בסיבוב הראשון תנסה לשכנע גם את הרצוג לתמוך בה, פרץ יציע לו להיות מספר 2. ומי ניצח בכל אחד מהמחוזות?

הסיבוב הראשון נגמר, שלב החיזורים התחיל. ח"כ שלי יחימוביץ', שתתמודד בסיבוב השני בפריימריז של מפלגת העבודה מול ח"כ עמיר פרץ, תיפגש מחר (יום ד') עם עמרם מצנע, שהודח בסיבוב הראשון. יחימוביץ' תגיע לחיפה ותנסה לשכנע את מצנע לתמוך בה בסיבוב השני.

 

 

במקביל, פרץ ויחימוביץ' מחזרים גם אחר ח"כ יצחק הרצוג, שהיה קרוב לחולל את הפתעת הבחירות המקדימות ודורג שלישי, במרחק לא רב משני הראשונים. הרצוג צפוי להיפגש עם יחימוביץ' ופרץ בקרוב. במטה פרץ אמרו כי יהיו מוכנים להציע להרצוג להיות הבא אחריו ברשימה לכנסת אם פרץ ייבחר.

 

ת"א עם שלי, הדרום עם פרץ

על פי התוצאות הרשמיות, שפרסמה ועדת הבחירות של העבודה, זכתה יחימוביץ' ל-14,203 קולות - 32.2% מקולות הבוחרים. לסיבוב השני עלה גם פרץ, שקיבל 13,616 קולות, שהם 30.9%. הרצוג קיבל 10,848 קולות (24.6% מהקולות), ומצנע זכה רק ל-5,244 הצבעות, 11.9% מקולות המתפקדים.

 

בתל-אביב יחימוביץ' זכתה ללא פחות מ-50% מהקולות, גם במחוז ירושלים היא הובילה בהפרש גדול, עם 45.8%. במחוז חיפה, העיר בה שימש מצנע כראש עיר, הוא הגיע למקום השני עם 34% מהקולות, ארבע אחוזים פחות מיחימוביץ'. הדרום, לעומת זאת, היה שייך לפרץ. ראש העיר שדרות בעבר קיבל 95% מהקולות בשדרות, ו-70% בסך הכל במחוז. גם אצל הערבים (55%) ובמושבים הוא היה השליט הבלעדי (78%), הקיבוצים בחרו יחימוביץ'.

 

הרצוג שלט אצל הדרוזים - 52% מהם הטילו את הפתק בוז'י. במחוז דן הוא סיים שני אחרי יחימוביץ', ובמחוז מרכז - אחד הגדולים ביותר - התוצאות היו דומות יחסית לכלליות. יחימוביץ' קיבלה שם 36%, פרץ 30%, הרצוג זכה ל-20% ומצנע דורג אחרון, עם 10% בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. תשוחח עם מצנע
צילום: אלי אלגרט
צילום: מוטי קמחי
פרץ. ינסה לשכנע את הרצוג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים