שתף קטע נבחר

זעזוע בפרטנר: רומנו יחליף את גלברד כמנכ"ל

מפרטנר נמסר כי המנכ"ל ביקש לעזוב את התפקיד לאחר פחות משנה. החברה שנרכשה על ידי אילן בן דב ב-2009 רשמה באחרונה הרעה בביצועיה ואף נמנעה מחלוקת דיבידנד ברבעון האחרון. חיים רומנו, ממייסדי פרטנר, כיהן בעבר כמנכ"ל אל על

הזעזועים בחברת הסלולר פרטנר ממשיכים: מנכ"ל פרטנר, יעקב גלברד, יעזוב את החברה, לאחר כשנה מאז נכנס לתפקידו. את מקומו יתפוס חיים רומנו, שהיה בעבר המשנה למנכ"ל פרטנר הראשון, עמיקם כהן, אך פרש מהחברה לאחר שדוד אבנר מונה לתפקיד המנכ"ל.

 

 

גלברד, לשעבר מנכ"ל פלאפון ובזק, היה מעורב בתהליך הרכישה של גרעין השליטה בפרטנר בידי אילן בן דב בקיץ 2009, באמצעות יעוץ טרם הרכישה, כהונה כחבר דירקטוריון לאחר הרכישה, ובאוקטובר 2010 מונה כמנכ"ל פרטנר במקומו של דוד אבנר. פרטנר עוברת זעזועים קשים בשכבת הנהלתה מאז רכש בן דב את גרעין השליטה, כאשר מספר בכירים בדרגת סמנכ"לים עזבו את החברה מספר חודשים לאחר הרכישה, ובשיאו של התהליך פרשו מהחברה המנכ"ל אבנר והמשנה למנכ"ל, אלי גליקמן, שסומן כיורשו של אבנר.

 

בחודשים האחרונים הושמעו הערכות לגבי יחסים עכורים בין גלברד לסמנכ"ל השיווק של החברה, יעקב קדמי, שהובא לתפקידו לאחר החלפת הבעלות בחברה. גלברד הכחיש את ההערכות הללו, אולם גורמים בשוק התעקשו כי נראה כי בין השניים מתקיים מאבק על האסטרטגיה השיווקית של החברה.

 

לראשונה זה רבעונים רבים לא חולק דיבידנד 

ברבעונים האחרונים נקטה החברה באסטרטגיית הרחבת נתח השוק על חשבון רווחיותה, במטרה לבנות מאגר לקוחות שבאמצעותו, קיוותה, תוכל בעתיד להגדיל שוב את הכנסותיה ורווחיה. ביצועיה של החברה הידרדרו מעבר לשחיקה שאותה חוו כל חברות הסלולר כתוצאה מהפחתת דמי הקישוריות והפחתת קנסות היציאה, ולראשונה זה רבעונים רבים לא חילקה החברה דיבידנד לאחר פרסום תוצאות הרבעון האחרון.

 

מחליפו של גלברד, חיים רומנו, היה מבכירי פרטנר בעבר, ואף סומן כיורשו של עמיקם כהן, מנכ"לה הראשון של פרטנר. רומנו עזב את החברה לאחר שלא קיבל את תפקיד המנכ"ל, ושימש כמנכ"ל חברת התעופה אל על, אותה עזב לפני כשנתיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן בן דב
צילום: שחר אהרוני
יעקב גלברד
צילום: מיכאל קרמר
צילום: סיון פרג'
חיים רומנו
צילום: סיון פרג'
מומלצים