שתף קטע נבחר

נטש וברח: הנהג השאיר את בתו התינוקת בארץ

קלוד איזיק, החשוד שפגע בלי זיתוני וברח מזירת התאונה, נמלט מהארץ במהירות והותיר מאחור את בתו עם מטפלת שלא ידעה על האירוע. אשתו, שחזרה לישראל מפריז וגילתה בדירתם את השוטרים, הסכימה ליצור עמו קשר. גם לה הוא לא אמר דבר

חקירת מותה של לי זיתוני, שנהרגה בסוף השבוע מפגיעת מכונית בלב תל-אביב, הובילה כבר לאיתור הנוסעים, שנמלטו בפראות מזירת האירוע. החשודים ברחו לצרפת תוך שעות ספורות, אך רק הבוקר (יום א') נודע ל-ynet כי יציאתם היתה חפוזה כל כך, עד שבתו הפעוטה של קלוד איזיק, הנהג החשוד, נותרה מאחור. בסופו של דבר, השתלשלות עניינים זו היא שסייעה לחוקרים לאתרו בפריז.

 

פגע וברח בת"א - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

עם המזוודות, ללא התינוקת: בריחה מהירה מהארץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עם המזוודות, ללא התינוקת: בריחה מהירה מהארץ(צילום: מוטי קמחי)

 

מחקירת המשטרה עולה כי איזיק שהה בישראל יחד עם בתו התינוקת. זמן קצר לאחר התאונה הקטלנית, ובכפוף להחלטת החשודים בפגע וברח להימלט מישראל, הוא הזעיק את המטפלת המשפחתית הקבועה, וביקש ממנה להשגיח על הילדה בימים הקרובים, עד שיחזור עם אשתו. הוא עשה זאת מבלי לעדכן אותה בנסיבות נסיעתו החפוזה.

 

המטפלת הפיליפינית, שלא ידעה על התאונה בה היה מעורב מעסיקה, לא חשדה בדבר ולא הודיעה למשטרה. בשעות הערב, כשחוקרי המשטרה הגיעו לדירה, הם הופתעו לגלות את המטפלת עם התינוקת בידיה. "איפה קלוד?" שאלו, והמטפלת השיבה: "הוא נסע לצרפת, יחזור בעוד כמה ימים".

 

המשטרה העריכה כי אחד ממקורביו של איזיק יגיע במהרה כדי לטפל בתינוקת, ולמחרת בבוקר אישרה משטרת הגבולות בנמל התעופה בן-גוריון כי אשתו של החשוד נחתה בישראל כדי להחזיר את בתה לצרפת. האשה - אף היא לא מודעת לאירועים - הגיעה לדירה ונתקלה שם לראשונה בשוטרים, ששכנעו אותה ליצור קשר עם בעלה בפריז. בשיחת הטלפון הבטיח איזיק לשוב לישראל, הבהיר לחוקרים כי הוא זה שנהג, אך הבהיר כי הוא מתכוון להתייעץ עם עורכי דינו באשר לעתידו.

 

זיתוני. לחץ להסגרת החשודים ()
זיתוני. לחץ להסגרת החשודים
 

במקביל למאמצים להשיב את איזיק לארץ, שהובילו אף לניסיונות להוצאת צו מעצר נגדו על ידי האינטרפול, ממשיכים בני משפחתה וחבריה של זיתוני להפעיל לחץ כדי להוביל למעצר הדורס ובעל המכונית בפריז. בין היתר, פתחו עמוד בפייסבוק, בו קראו לפנות לשגרירות צרפת בישראל ולדרוש את הסגרת שני החשודים - איזיק עצמו ואריק רוביק, בעל הרכב.

 

זיתוני תובא למנוחות ב-18:00 בקיבוץ נווה אור בעמק בית שאן. קרובים וחברים זרמו במהלך השבת לבית הוריה, איציק וקייט. שניים מחבריה, מיכל גפני וארז כנען, הכירו אותה בפניקס שבאריזונה, שם התגוררו בשנים האחרונות. "היא היתה האדם הכי קרוב אלי", סיפרה גפני. "התחברנו מהרגע הראשון שנפגשנו". גפני התייחסה לנהג הפוגע ואמרה: "כמה רוע, זה לא ייאמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זיתוני. ננטשה בזירת התאונה
הרכב הפוגע בחניון בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
בעל הרכב הפוגע עוזב את ביתו בת"א
צילום: מוטי קמחי
מומלצים