שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רשות הגנת הצרכן: "פרסומת אופטיקנה מטעה"
  צרכנים התלוננו שהפרסום לפיו הרשת מוכרת משקפיים לנהיגה, קריאה טלוויזיה ומחשב ב-199 שקל מטעה, משום שבפועל המחיר מתייחס למסגרת בלבד. אופטיקנה דוחה את הטענות: "אין מדובר במבצע על מוצרים קיימים אלא במוצר חדש"

  האם ברשת אופטיקנה, משקפיים זה רק מסגרת? הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן פתחה בחקירה פלילית כנגד חברת אופטיקנה בע"מ, במסגרתה הורתה להסיר לאלתר פרסומים המופעים בעיתונים, בטלוויזיה ומכל מדיה אחרת, הכוללים מידע מטעה. "פרסומת אופטיקנה - עבודה בעיניים", טענו.

   

   

  ההוראה הזאת ניתנה אחרי שאל משרדי הרשות הגיעו תלונות צרכנים שהלינו על קמפיין של חברת אופטיקנה בע"מ, "אתה לא באמת צריך משקפיים", לפיו "אופטיקנה מציגה משקפיים ...לנהיגה, קריאה, טלוויזיה ומחשב ב-199 שקל בלבד", אך כשביקשו לרכוש משקפיים נוכחו לגלות כי בפועל הפרסום מתייחס למסגרת ולא למשקפיים בכללותם.

   

  בעקבות התלונות, כך נמסר מהרשות, פתחה הרשות בבדיקה בחנויות השונות של חברת אופטיקנה בע"מ. מהתמ"ת נמסר כי הבדיקה אכן העלתה לכאורה שהפרסום מתייחס למסגרות בלבד ולא למשקפיים בכללותם וכן נמצא כי הוא מתייחס למספר מצומצם של מסגרות משקפיים המצוי במלאי החנויות ולא על כלל המסגרות המצויות במלאי.

   

  בפרסומת כתוב: "כולל מסגרת ועדשות CR"

  לאור התלונות וממצאי הבדיקה, הורתה הממונה על הרשות, עו"ד תמר פינקוס, לחברת אופטיקנה בע"מ על הסרה מיידית של הפרסומים המטעים על מכירת משקפיים במחיר מבצע כשבפועל הפרסום מתייחס רק למסגרות. כן הורתה הממונה על הרשות, על פתיחת חקירה פלילית כנגד החברה. 

   

  פינקוס אף הודיעה לחברה כי פרסום מטעה זה הינו עבירה בניגוד לחוק הגנת הצרכן, תשמ"א -1981. "פרסום המציג לצרכן מוצר שהינו מכלול ובפועל מדובר רק בחלק ממנו, הינו הטעיה של הציבור ופוגע ביכולתו של הצרכן לשקול את כדאיות הרכישה מבעוד מועד", אמרה.

   

  באתר אופטיקנה נאמר כי "לקוחות אופטיקנה בכל הארץ יהנו מהאפשרות לרכוש משקפיים ייעודיות לנהיגה, קריאה, טלוויזיה, מחשב, לילה וכו' במחיר מיוחד של 199 ש' בלבד", מכך משתמע כי מדובר במסגרת+עדשות. בקמפיין הטלוויזיה של החברה מופיע כיתוב בתחתית המסך: "כולל מסגרת ועדשות CR", כלומר, החברה מבטיחה משקפיים ולא רק מסגרת.

      

  מאופטיקנה נמסר בתגובה: "הקמפיין הפרסומי החדש של 'אופטיקנה' מציג מוצר חדש – משקפיים רק ל...ראייה, קריאה ונהיגה. בפרסום נטען בפירוש כי כל סוגי המוצר החדש, מסגרת פלוס עדשות CR, נמכרים במחיר של 199 שקל. אין מדובר במבצע על מוצרים קיימים אלא במוצר חדש, עם תמחור ספיציפי, במגוון רחב. הנהלת רשת אופטיקנה דוחה מכל וכל את הטענות בדבר הטעיית הציבור. הרשת עומדת מאחורי הפרסום ותשמח להמשיך לשרת את לקוחותיה נאמנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  אופטיקנה: דוחה מכל וכל את הטענות
  צילום: שי נייברג
  מומלצים