שתף קטע נבחר

עיני מאיים: נגיב אם מסקנות טרכטנברג לא יספקו

רומז לשביתה קרובה: לקראת פרסום המלצות הוועדה, שהוקמה בעקבות מחאת האוהלים, אמר יו"ר ההסתדרות כי "אם לא תהיה בשורה בדיור, בשכבות החלשות, בגימלאים ובעוד שורה של נושאים הרי שלטעמי ההמלצות לא נותנות מענה למחאה"

ההסתדרות עושה שרירים, לקראת פרסום ועדת טרכטנברג: יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר בצהריים (יום א') כי אם מסקנות הוועדה לא יספקו תגיב ההסתדרות ו"די לחכימא ברמיזה".

 

מחאת האוהלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

בנאומו באירוע הרמת הכוסית של הסתדרות הגימלאים, אמר עיני כי כרגע יש הרבה הדלפות מהוועדה, "אולם אני לא מסתמך עליהן כי הדלפות מטבען נתונות בידי אינטרס כזה או אחר. אומרים שהמחאה היא של מעמד הביניים, אך היא גם של השכבות החלשות. אם לא תהיה בשורה בדיור, בשכבות החלשות, בגימלאים ובעוד שורה של נושאים הרי שלטעמי ההמלצות לא נותנות מענה למחאה".

 

יו"ר ההסתדרות הוסיף כי הוא ימתין לפרסום הרשמי של מסקנות הוועדה. "ההסתדרות הצטרפה למחאה ואנשי ההסתדרות נוטלים חלק בהפגנות. גם הגימלאים קיימו הפגנות. אמרנו כבר מתחילת המחאה שנפעיל את הכלים העומדים לרשותנו. לכן עם הפרסום הרשמי נגיב למסקנות. וכשאני אומר נגיב אז די לחכימא ברמיזה".

 

עיני התייחס גם למאבק שמנהלת ההסתדרות לקליטת מטפלי ניצולי השואה

 כעובדי מדינה, במקום העסקתם כעובדי קבלן. הוא מחה על תגובת האוצר למאבק ואמר: "האוצר אומר שניצולי השואה הם פרויקט זמני ולכן לא צריך לקלוט את העובדים כעובדי מדינה. אני חושב שבזכות ניצולי השואה הוקמה המדינה הזאת והם ראויים ליחס הטוב ביותר ולעובדים הטובים ביותר. אני מאחל לניצולים אריכות ימים וקורא לראש הממשלה לפעול לקליטתם כעובדי מדינה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני
צילום: ירון ברנר
מומלצים