שתף קטע נבחר

דימונה : 555 יחידות דיור אושרו לבנייה מיידית

יחידות הדיור שאושרו יוקמו בשני פרויקטים בבנייה רוויה: 51 יחידות דיור במחיר למשתכן בשכונת ממשית ו-504 יחידות דיור בפרויקט "שערי העיר" שיוקם על ידי היזם אילן רג'ואן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בדימונה אישרה את בנייתן של 555 יחידות דיור בשני פרויקטים בעיר, אשר יצטרפו ל-600 יחידות דיור שנבנות בימים אלה במספר שכונות בדימונה. מדובר בפרויקט של האחים אוזן הכולל 51 יחידות דיור בבניינים בני חמש קומות, אשר יכללו במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן" של משרד השיכון.

 

 

לפרויקט צפויים להצטרף בעתיד שני מתחמים נוספים, בני 104 יחידות דיור הכוללות דירות ארבעה חדרים בגודל של 104 מ"ר לזכאים, דירות גן ופנטהאוזים. הפרויקט השני שאושר נחשב לגדול ביותר שנבנה בעיר בעשרים השנים האחרונות ונקרא פרויקט "שערי העיר".

 

מדובר בפרויקט שיוקם בכניסה לעיר, בסמוך לרחוב הרצל הראשי, על שטח שהיה שייך בעבר הרחוק לאיש העסקים סם אולמן. עיכוב של שנים בבנייה על הקרקע הוביל להתערבותם של ראש העיר מאיר כהן ומשרד השיכון ולרכישת הקרקע על ידי היזם הירושלמי אילן רג'ואן.

 

התוכנית שאושרה כוללת 504 יחידות דיור ב-14 בניינים בני 10 קומות. רג'ואן מייעד חלק מהדירות לאנשי הקבע שאמורים להגיע אל הנגב במסגרת ירידת מחנות צהל לדרום. בשני המקרים מדובר באישורים סופיים אשר מאפשרים ליזמים להתחיל בבנייה מיידית.

 

ראש העיר מאיר כהן אמר כי "אנחנו פועלים ככל יכולתנו במישור המקומי על מנת לקדם את נושא הדיור, אולם לצערי איני רואה פיתרון ראוי מידיה של הממשלה - פיתרון שיכלול גם דיור ציבורי לשכבות החלשות וסבסוד בנייה לזוגות צעירים במחירים שפויים, בפרט כאן בנגב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים