שתף קטע נבחר

נחנך היכל התרבות בקריית ארבע: 'תשובה לרשות'

בטקס חנוכת היכל התרבות בקרית ארבע אמר יו"ר הכנסת ראובן ריבלין כי על רקע הפנייה של הפלסטינים לאו"ם יש חשיבות לפתיחת ההיכל. על רקע חרם האמנים על המקום אמר אחד מחברי המועצה: "לא צריכים בוגדים מתל אביב"

מאות בני הגיעו הערב (יום ב') לטקס חנוכת היכל התרבות בקרית ארבע. בטקס נכחו יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, שאמר כי על רקע הפנייה של הפלסטינים לאו"ם, "חנוכת היכל התרבות בקרית ארבע היא חברון, היא תשובתנו הציונית, והמדינית הברורה: אנחנו כאן, איננו זרים במולדתנו".

 

היכל תרבות חשד בקרית ארבע - עוד כותרות:

רוצים להופיע בקריית-ארבע? הצהירו נאמנות

היכל התרבות בקרית ארבע: מי יבוא להופיע?

רמי ברוך: "לא אופיע בקרית ארבע"

 

לדברי ריבלין, "דווקא בימים אלה בהם טורחים הפלסטינים בניסיונם הנואל לגייס את הקהילה הבינלאומית במטרה לכופף את ידיה של מדינת ישראל, ישנה חשיבות יתרה לחנוכת היכל התרבות בקרית ארבע".

 

תשובה ציונית ומדינית ברורה (צילום: באדיבות מועצה מקומית קריית ארבע) (צילום: באדיבות מועצה מקומית קריית ארבע)
תשובה ציונית ומדינית ברורה(צילום: באדיבות מועצה מקומית קריית ארבע)

 

על רקע פרשת החרמת המקום בידי אמנים לאחרונה, אמר ראש מועצת קרית ארבע, מלאכי לוינגר, כי "אנו בטוחים שיבוא יום וכל המחרימים למיניהם יבינו את חשיבות המקום לעם ישראל".

 

חבר המועצה, בנצי גופשטיין, היה תקיף יותר ואמר כי "אני מקווה שמכאן תצא תרבות יהודית אמיתית, ושלא נצטרך לייבא בוגדים מתל אביב שיופיעו פה". לדבריו, "להופיע בקריית ארבע זה כבוד ומי שלא מעוניין שיישאר בתל אביב".

 

תושבת האזור, שרה ליבי, סבורה שהמהומה האחרונה שהתחוללה בעקבות החרמת ההיכל החדש רק סייעה לו בפרסום. "האמת היא שצריך להודות להם על הפרסום שהם מעניקים לנו.

בזכותם לא היינו צריכים להשקיע אף לא שקל אחד בפרסום. אם תרצה למשל לעשות היום מנוי בהיכל תרבות באריאל תצטרך להיכנס לרשימת המתנה בת 3 חודשים והכל תודות לשלום עכשיו".

 

ערן צבי, שהגיע לפתיחת ההיכל עם משפחתו מירושלים, הוסיף כי "צריך לזכור שמחרימים תמיד יהיו, מדובר בקבוצה קיצונית בסך הכל שלא מייצגת אלא את עצמה. בזכות כל מחרים כזה באים אלף אחרים. אני פה רק בגללם, מבלי הפרסום והחרמות לא הייתי כלל יודע שקם כאן היכל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החרם סייע בפרסום. היכל התרבות החדש
צילום: באדיבות מועצה מקומית קריית ארבע
מומלצים