שתף קטע נבחר

ראש המינהל החדש: יו"ר מועצת יש"ע לשעבר

בנצי ליברמן, שכיהן כראש המועצה האזורית שומרון ושימש כיושב ראש מועצת יהודה ושומרון בין השנים 2002 ל-2007, מונה לראש רשות מינהל מקרקעי ישראל

יושב ראש מועצת יש"ע לשעבר, ברוך-צבי (בנצי) ליברמן, מונה לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל, עם חתימת כתב המינוי היום (ג') על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ח"כ יובל שטייניץ, ושר הבינוי והשיכון ח"כ אריאל אטיאס.

 

ליברמן בן ה-52, נשוי ואב ל-6 ילדים, למד משפטים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן והוסמך כעורך דין. הוא כיהן כראש המועצה האזורית שומרון מ-1997 עד 2007. כמו כן היה חבר במועצת יש"ע וכיהן כיו"ר המועצה מ-2002 עד 2007. ב-2009 מונה לכמנכ"ל מנהלת תנופה, מנהלת סל"ע לשעבר, שעסקה במתן פתרונות דיור למפוני גוש קטיף. 

 

בסוף 2006 שיגר ליברמן מכתב לראשי המועצות ביהודה ושומרון בו הודיע כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות לתפקיד בו הוא כיהן. לגבי המשך דרכו הוא אמר: "אני לא פוסל אפשרות להיכנס לפוליטיקה או למגזר העסקי". 

 

ליברמן ציין אז, כי ייתכן שימשיך לתרום למתנחלים, גם אם לא ייכהן בתפקיד. לשאלה האם הוא מתכוון להיכנס לעולם הפוליטי, השיב: "אני לא פוסל את האפשרות הזאת. אין בחירות באופק. מי משוגע לצבוע את עצמו עכשיו מפלגתית בזמן שהמפה הפוליטית לא ברורה? אני לא פוסל את האפשרות להיכנס לפוליטיקה אבל אין שום דבר קונקרטי".

 

בין היעדים: הרפורמה במינהל

מינהל מקרקעי ישראל הוא הגוף שמנהל את קרקעות המדינה. בסך הכל נמצאים בניהולו 93% משטח מדינת ישראל, שהם כ-‎22 מיליון דונם.

 

בחודש יולי האחרון התפטר מתפקידו ראש המינהל הקודם ירון ביבי, על רקע יחסים עכורים עם שר השיכון, אריאל אטיאס, וייתכן שגם חוסר שביעות רצון מהיקף שיווק הקרקעות שקידם המינהל תחת ידיו.

 

בסוף אותו החודש הוקמה וועדה שהמליצה על מועמדים לתפקיד, בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, הממונה על התקציבים במשרד האוצר אודי ניסן, ומנכ"ל משרד השיכון מרדכי מרדכי. 8 מועמדים הגיעו לריאיונות בוועדה, לאחריהם המליצה הוועדה על שני מועמדים סופיים. לאחר ראיונות עם שר השיכון החליט אטיאס להמליץ על מינויו של ליברמן.

 

ממשרד השיכון נמסר, כי המטלות העיקריות עימן ליברמן עתיד להתמודד הם ביצוע הרפורמה במינהל, הגדלת היצע הדירות, הרחבת שיווקי קרקעות המדינה באזורי הביקוש ובפריפריה, ויישום החלטות המועצה בעניין דיור בר השגה ודיור להשכרה. "אני מאמין כי הניסיון שמביא עמו ליברמן לרשות מקרקעי ישראל, יתרום לעמידה באתגרים הרבים המונחים לפתחנו ובעיקר - הפיכת המנהל לרשות ביצועית, מקצועית ויעילה, והמשך המדיניות להגדלת היצע הקרקעות", מסר אטיאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנצי ליברמן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים