שתף קטע נבחר

"ישראלים שואלים מתי יחודשו הטיסות לאנטליה"

הנספח לענייני תיירות בשגרירות טורקיה בישראל אופטימי: "העצירה בתיירות היא זמנית, בחודשים הקרובים נשוב למצב נורמלי", כפי שפורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות"

"הסכסוך בין ישראל לטורקיה גרם לעצירה בתיירות, אבל זה עניין זמני. אסור להפסיק את הקשרים בין שתי המדינות ואני אופטימי ומאמין שתוך חודשיים-שלושה נשוב למצב נורמלי‭."‬ כך אומר בראיון הנספח לענייני תיירות בשגרירות טורקיה בישראל, חסן סאריטפג'י.

 

עוד על משבר ישראל-טורקיה בתיירות:

 

הוא העריך כי לקראת פסח הבא הישראלים כבר ישובו למועדוני "הכל כלול" באנטליה. לדבריו, אין היגיון בכך ששתי מדינות עם קשרים הדוקים ב‭50-‬ השנים האחרונות לא יוכלו לגשר על המצב שנוצר, ואשר אינו טוב לאף אחד מהצדדים.

 

סאריטפג'י ציין כי "נכון שהתיירות מישראל מהווה היום פחות מחצי אחוז מכלל התיירות שמגיעה לטורקיה, ובעבר, בתקופות שיא, היא היוותה ‭,3%-2%‬ אבל מספר התיירים שמגיעים מישראל הוא לא מה שחשוב, אלא הקשרים שהם בונים בטורקיה. התיירות היא המנוע הטוב ביותר לקיום קשרים בין שתי מדינות. כששר התיירות הטורקי שלח אותי לכאן בתחילת ‭,2011‬ הוא אמר לי שלא המספרים הם מה שחשוב אלא עצם החזרה של התיירות מישראל לטורקיה. תיירות בונה קשרים בין מדינות ושיפור הקשרים התיירותיים בין המדינות הוא גם ערובה לשיפור קשרים בנושאים אחרים‭."‬

 

הערכה כי לקראת פסח הישראלים ישובו. קלאב באנטליה (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
הערכה כי לקראת פסח הישראלים ישובו. קלאב באנטליה(צילום: דני שדה)

 

"אנחנו לא עושים עכשיו שום פרסום בישראל‭"

לדבריו, תקציב הפרסום של לשכת התיירות הטורקית בכלי התקשורת בישראל עמד ב‭2011-‬ על מיליון דולר, והוא כלל פרסומים בעיתונות ובטלוויזיה. עד 2 בספטמבר הוציאה לשכת התיירות הטורקית יותר מ‭600-‬ אלף דולר מתקציב זה, כולל מודעות על עמודים שלמים בעיתונות היומית. אגב, התקציב של משרד התיירות הטורקי לפרסום בכל מדינות ערב ביחד לא עולה על ‭2.5‬ מיליון דולר.

 

"ב‭2-‬ בספטמבר הכל נעצר ולמעשה אנחנו לא עושים עכשיו שום פרסום בישראל‭,"‬ אמר סאריטפג'י, "אבל אנחנו מאוד אופטימיים ומכינים כבר את תוכניות הפרסום שלנו לקראת חג הפסח, כי עכשיו זה כבר סוף העונה. נכון שהפסדנו את ראש השנה וסוכות, אבל אנחנו נחדש את השיווק שלנו, ביחד עם סוכני הנסיעות שמתמחים בשוק הטורקי, לקראת פסח‭."‬

 

הנספח הוסיף כי בכל יום מתקשרים ישראלים רבים ללשכת התיירות הטורקית בתל-אביב ומתעניינים מתי יחודשו טיסות השכר לאנטליה. הללו הופסקו לפני מספר שבועות, ובשלב זה אין כוונה לחדשן עד שהיחסים בין שתי המדינות לא ישתפרו.

 

"אנחנו מסבירים לכל הפונים, שרבים מהם מדגישים כי אין להם חלופה אחרת לטורקיה, כי ברגע שהמצב ישתפר וסיטונאי התיירות מישראל ירצו לחדש את הטיסות, אנחנו נתמוך בכך ונסייע להם בכל דרך, כי יש לנו אינטרס משותף. בכל מקרה, למרות עצירת היציאות של ישראלים לאנטליה, אין כל כוונה לסגור את לשכת התיירות הטורקית בארץ‭. ‬

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נחדש את השיווק". חסן סאריטפג'י
צילום: דני שדה
מומלצים