שתף קטע נבחר

יחימוביץ' נגד קדימה: אלטרנטיבה אופוזיציונית

מנהיגת העבודה החדשה החלה את הקדנציה במתקפה על יריביה מהמרכז-שמאל: "קדימה לא מציבה דרך לחיים במדינה אלא מדברת באותה שפה של הליכוד"

הו הא, מי זה באה - מנהיגת המפלגה: אחרי שזכתה לברכות מימין ומשמאל לרגל ניצחונה בבחירות לראשות מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' כינסה מסיבת עיתונאים ראשונה בחדרה החדש בבית המפלגה בבית ברל. יריבה עמיר פרץ האשים אותה במהלך הקמפיין שהיא נעזרת בראש הממשלה נתניהו ובאנשי מפלגת השלטון, ויחימוביץ' הבטיחה "להציב אלטרנטיבה אופוזיציונית אמיתית לליכוד".

 

יחימוביץ' - מנהיגת העבודה החדשה

 

היא טענה ש"קדימה לא מציבה דרך לחיים במדינה אלא מדברת באותה שפה קפיטליסטית, כלכלית, נאו-ליברלית של הליכוד. נהיה אופוזיציה אלטרנטיבית למדיניות של הליכוד".

 

יחימוביץ' והכיסא החדש. "אנשים שבנו מדינה" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
יחימוביץ' והכיסא החדש. "אנשים שבנו מדינה"(צילום: עידו ארז)

 

עוד בערוץ החדשות:

 

יחימוביץ' הוסיפה כי המטרה כעת היא להציב את המפלגת העבודה במרכז המפה הפוליטית וללכד כוח גדול סביבה. היא ציינה כי מאז קריאתה בנאום הניצחון להתפקד לשורות המפלגה נרשמו פניות לא מבוטלות של ציבור המבקש להתפקד.

 

לפני מסיבת העיתונאים, יחימוביץ' נועדה בארבע עיניים עם יצחק (בוז'י) הרצוג, שהבטיח לסייע לה. "אני מתכוונת ללכד את השורות, היו פגישות ונקבעו פגישות עם החברים המפלגה והגורמים הקשורים לקבלת החלטות", אמרה. היא טרם נועדה עם פרץ, שהמאבק עמו התנהל בטונים צורמים.

 

"אנחנו לא צריכים קופירייטרים"

לאחר קרב רווי יצרים, יחימוביץ' גברה על המורה שלה לשעבר, פרץ, כשזכתה ל-62.1 אחוזים מקולות חברי המפלגה, לעומת 53.8 אחוזים, והפכה לאשה הראשונה שמתמנה לעמוד בראשות העבודה מאז גולדה מאיר. 

 

"אני יושבת על כסא מטפורי שישבו בו לפניי אנשים שבנו מדינה במו ידיהם", היא אמרה אחר הצהריים. "כובד האחריות והמשימה ברורים לי היטב. לגשר בין הפערים ולשמור על ערכי התנועה כפי שהיו: אחריות כלפי המפלגה והמדינה, הדרך הסוציאל דמוקרטית, צדק, מתינות, פרגמטיות, מתינות מדינית, ביטחון. כובד המשימה הוא לחבר את דרכי התנועה אל הרוחות המנשבות.

 

"קרה לנו הקיץ נס", הוסיפה, והמשיכה לעקוץ את קדימה: "הדרך שלנו הכי נכונה, הכי מדויקת, הכי אמיתית, אנחנו לא צריכים קופירייטרים שיכתבו לנו סיסמאות לבחירות כי הערכים שלנו שהיו לאורך המון שנים בקעו כעת אל פני השטח. נולדנו בשבילם והם נולדו בשבילנו".

 

יחימוביץ' אמרה שהאתגר אינו פשוט: "המטרה היא לשנות את פניה של המדינה שתהיה אחראית לאזרחיה. מדינה שאינה מפריטה עצמה לדעת. מדינה שבה קמים אנשים לעמל יומם ומשתכרים בכבוד. מדינה שאינה מקדשת פערים בין עניים לעשירים. חברה שחותרת לשלום עם שכניה".

 

בליכוד היו כאלה שחגגו את ניצחונה של יחימוביץ'. בשיחה עם ynet אמר ח"כ כרמל שאמה כי הבחירה אתמול ביחימוביץ' ליו"ר העבודה, תעשה רק טוב לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 "יש מומנטום לטובתה של שלי, וזה - במידה מסוימת - גם מסמן את הבחירה של שאול מופז בקדימה. אפשר לברך את שניהם הבוקר. שלי היא למעשה תחליף לקדימה, ולא לליכוד. זה צעד גדול בשבילה, וצעד גדול יותר בשביל הליכוד ונתניהו".

 

שאמה כבר עורר לאחרונה סערה בעבודה, כשכתב בעמוד הפייסבוק שלו שיחימוביץ' היא "האקמול" של הליכוד מול קדימה. יחימוביץ' השיבה אז כי יש לה אמנם חברים קרובים בליכוד, כמו שר החינוך גדעון סער ויו"ר הכנסת ראובן ריבלין, אך טענה כי איש מביניהם אינו מתערב בבחירתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ' עם מיכה חריש, היו"ר הזמני היוצא
צילום: עידו ארז
יחימוביץ'. לא מפלגה סקטוריאלית
צילום: ירון ברנר
מומלצים