שתף קטע נבחר

אל על: מזוודה אחת תספיק לארה"ב, או שתשלמו

החברה הודיעה באתר האינטרנט שלה שמחודש נובמבר יוכלו נוסעי מחלקות היוקרה להגדיל את נפח המטען בטיסות לארה"ב, אך במח' התיירים תותר רק הטסת מזוודה אחת ללא תשלום נוסף

אל על מציגה: הטבה לנוסעים מתמידים ועשירים - ותשלום נוסף לתיירים. טסים לצפון אמריקה עם אל על אחרי החגים? כדאי שתארזו פחות פריטים. חברת התעופה הישראלית תפחית את מכסת המטען המותר בטיסותיה לנוסעים במחלקת תיירים, בעוד שבמחלקות היוקרה יזכו הנוסעים בשדרוג נפח כבודת המטען.

 

עוד כתבות בנושא מטען וכבודה:

 

בהודעה באתר האינטרנט של אל על, תחת הכותרת "שינויים ושיפורים במדיניות הכבודה", מפורטים עדכונים לגבי מדיניות המטען החדשה בטיסות החל מ-1 בנובמבר 2011.

 

אולם נראה כי צד ה"שיפורים" במשוואה יהיה מנת חלקם של בעלי הממון בלבד: בעוד נוסעי מחלקות היוקרה,

מחלקה ראשונה ומחלקת עסקים, זוכים להטבות בדבר הגדלת נפח המטען הנשלח לבטן המטוס, ייאלצו נוסעי מחלקת התיירים לוותר על מזוודה אחת במשקל 23 ק"ג, שכן המדיניות עד עתה התירה לקחת שתי מזוודות שכאלה.

 

באתר החברה נכתב: "בטיסות אל על לצפון אמריקה וממנה, במחלקת תיירים, ייהנו חברי מועדון הנוסע המתמיד במעמד זהב, פלטינה וטופ פלטינה מאפשרות לאחסן בבטן המטוס 2 יחידות כבודה 32 ק"ג כל אחת, ללא תשלום". עם זאת, המדיניות החדשה כלפי נוסעי מחלקת התיירים מפורטת רק בטבלת השינויים בהמשך הדף, ולא זוכה לפירוט או הסבר נוסף. 

 

מדיניות מכסת המטען הישנה של אל על: 2 מזוודות של 23 ק"ג ()
מדיניות מכסת המטען הישנה של אל על: 2 מזוודות של 23 ק"ג

 

המדיניות החדשה: תיירים - רק מזוודה אחת ()
המדיניות החדשה: תיירים - רק מזוודה אחת

 

עוד נכתב באתר, כי כרטיסי טיסה שיכורטסו עד 31 באוקטובר 2011 ימומשו לפי השיטה הישנה, כלומר - אפשרות לשליחת שתי מזוודות בנות 23 ק"ג כל אחת ליעדי צפון אמריקה, כפי שקורה כיום.

נוסעים שיחרגו ממשקל של 23 ק"ג בכבודתם, ייאלצו לשם עוד 25 דולרים לכיוון ליעדי צפון אמריקה, ואלו שירצו להוסיף מזוודה נוספת ישלמו בין 230 ל-240 דולרים לכיוון.

 

יצוין כי בשנים האחרונות חברות תעופה רבות בעולם משנות מעת לעת את כללי הטסת הכבודה, בדרך כלל - השינויים הם לרעת הנוסעים, ואלה מאפשרים להן ערוץ הכנסה נוסף. לפני חודשים ספורים דווח על הרעה בתנאים הללו למי שטס לצפון אמריקה בלופטהנזה ובאוסטריאן איירליינס. כעת נראה כי גם אל על מצטרפת למהלך.

 

באל על הסבירו כי "כפי שנוהגות בימים אלה חברות תעופה אירופיות ואמריקניות רבות בעולם, מעדכנת אל על החל מה-1 בנובמבר את מדיניות הכבודה שלה ותחל לגבות תשלום בגין מזוודה שנייה לנוסעים ליעדי ארצות הברית וצפון אמריקה במחלקת התיירים.

 

"החל מתאריך זה יוכל כל נוסע לשאת עימו מזוודה אחת בלבד ובה עד 23 ק"ג מטען. עבור המזוודה השנייה ייגבה תשלום על סך 70 דולר עבור 23 ק"ג. יודגש כי השינוי אינו חל על נוסעים היוצאים ושבים מארצות הברית עד 31.10.2011. פרטים נוספים מופיעים באתר אל על".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
"רק מזוודה אחת בבקשה". דלפק אל על בנתב"ג
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים