שתף קטע נבחר

התיעוד: סימני הגלגל של חשין על רכבו של טל מור

"תמונה אחת שווה אלף מילים", כתב השופט זכריה כספי בהכרעת הדין שבה קבע כי מור הרג והפקיר את רוכב האופניים שניאור חשין. התביעה צפויה לבקש לגזור עליו את העונש המירבי - 20 שנות מאסר. עורכי דינו יערערו: "מבחינת טל הוא זכאי"

להכרעת הדין הארוכה והמפורטת של טל מור, שהורשע היום (ג') בהריגת רוכב האופניים שניאור חשין ובהפקרתו, צורפו תמונות בהן נראה רכבו של מור ועליו סימני גלגל האופניים של חשין. באחת התמונות נראה שפשוף בצדה הימני של הפיאט פונטו של מור, ואילו בתמונה אחרת נראה סימן אדום "תואם בזוויתו ובגובהו את גלגל האופניים".

 

הממרח האדום "תואם בזוויתו ובגובהו את גלגל האופניים" ()
הממרח האדום "תואם בזוויתו ובגובהו את גלגל האופניים"

 

פגע וברח - עוד ממשפטו של טל מור:

 

שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, זכריה כספי, כתב לצד התמונות, שנבדקו על-ידי מומחי המז"פ של המשטרה, כי פרט להתאמת הגלגל למה שהוגדר "ממרח" אדום "ניכרים גם הפסים השחורים המקבילים לאורך הרכב".

 

תמונה אחת שווה אלף מילים. הגלגל של חשין ורכבו של מור בדיוק באותו גובה ()
תמונה אחת שווה אלף מילים. הגלגל של חשין ורכבו של מור בדיוק באותו גובה

 

לדברי השופט כספי, "המימרה העממית 'תמונה אחת שווה אלף מילים' מוכיחה תקפותה גם כאן". בהקדמה להכרעת הדין הוסיף השופט כי כי ביקש לשלב גם הפנייה לסרטונים שפורסמו בטלוויזיה, אך "לצערי, על פי הכללים, לא יכולתי לעשות זאת".

 

לדבריו, הוא רצה להציג את התמונה המלאה שעלתה ממהלך המשפט והובילה אותו להחלטה – הרשעה מוחלטת של מור בכל העבירות שיוחסו לו. השופט כספי פירט בהכרעת הדין את כמות האלכוהול החריגה ששתה מור בשעות שלפני התאונה: "במסגרת הבילוי שהה הנאשם בין השעות 23:00 ועד 23:40 בפאב ה'אילקה' בתל אביב, שם שתה כשלוש כוסות בירה, חצי ליטר כל אחת וחמש כוסיות ערק.

 

"בהמשך נסע הנאשם ברכבו לפאב 'הטירה' בתל אביב, שם שהה בין השעות 01:28 ועד 01:44 ושתה שם בקבוק בירה גולדסטאר 330 מ"ל וכוסית ערק. לאחר מכן נהג הנאשם לפאב נוסף בשם 'סקס קלאב בוטיק' בתל אביב, שם שהה בין השעות 02:19 ועד 03:48, כאשר הוא מוסיף ושותה חצי ליטר בירה סטלה, בקבוק בירה בקס 330 מ"ל, כוסית ערק וכוסית ויסקי ג'יימסון".

 

לקריאת הכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

 

באשר להתרשמותו מתגובות הנאשם ציין השופט כי "לא התרשמתי מתגובותיו הנרגשות, לעיתים, של הנאשם, כאשר שמע את עדויות המומחים מטעמו והניע לחיוב בראשו, פעם ועוד הפעם וחוזר חלילה, כדי לאשר את מה שהוא שומע מפיהם, תוך העמדת פנים כי רק עתה נגלית לו האמת אודות דרך התרחשות התאונה.

 

"מבלי כל רצון לומר דברים בוטים, תגובות נרגשות אחרות של הנאשם - במשפט עצמו ובמהלך החקירות, כולל המתועדות - נראו לי לא פעם, כאלה המבטאות יותר את מר גורלו ואת החשש שלו מפני העתיד הצפוי לו, מאשר גילויי אמפתיה לקורבן ולמשפחתו ורגשות הזדהות עימהם".

 

התביעה צפויה לבקש את העונש המירבי

מור (26) הורשע בהריגת שניאור חשין (40), בנו של שופט העליון מישאל חשין, בתאונה שאירעה בשעת בוקר מוקדמת ביוני אשתקד ליד מחלף קסם. הוא גם הורשע בהפקרת פצוע ובנהיגה תחת השפעת סמים ואלכוהול. "אינני נותן בו אמון בצורה נחרצת. הסברו מופרך וילדותי", קבע השופט כספי.

 

התובע במשפט, עו"ד אביב שרון מפרקליטות מחוז תל-אביב, הביע שביעות רצון מהכרעת הדין ואמר כי בזמן האחרון קיימת מכת מדינה בנושא תאונות פגע וברח, תוך שהוא רומז למקרה הדריסה של לי זיתוני. הוא גם דרש לעצור מייד את מור עד תום ההליכים, בשל העובדה כי יש לו אזרחות אמריקנית, אולם השופט לא קיבל את הבקשה.

 

ככל הנראה התביעה צפויה לבקש להחמיר בעונשו של מור ולדרוש לגזור עליו את העונש המרבי. לפי החוק היבש, העונש על עבירת הריגה היא 20 שנות מאסר, ועל עבירת הפקרה 9 שנות מאסר.

 

עם זאת, השופטים צפויים להתחשב בפסיקה במקרה דומה שאירע בשנים האחרונות,

 בו נדרסה למוות הצעירה מיטל אהרונסון. על שי סימון, שהורשע בהריגה והפקרה במקרה זה, נגזרו בבית המשפט המחוזי 20 שנות מאסר, אולם בית המשפט העליון הפחית את עונשו ל-14 שנות מאסר, שגם הוא העלה באופן ניכר את רף הענישה המקובל.

 

סנגוריו של מור אמרו היום כי יערערו על הכרעת הדין וכי "טל מאמין שיש לזכותו" והוא דבק בגרסתו "המתפתחת" כהגדרת השופט, לפיה ייתכן שלא הוא זה שפגע בחשין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השפשוף האדום
"הפסים השחורים ניכרים לאורך הרכב"
השמשה המנותצת לאחר הפגיעה
טל מור
צילום: מוטי קמחי
תמונה שווה אלף מילים. השופט כספי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים