שתף קטע נבחר

משפחת פלמר לתא"ל אלון: "איפה ההרתעה?"

מפקד אוגדת יהודה ושומרון בא למפגש ניחומים טעון בבית המשפחה, שאיבדה את יקיריה בפיגוע שהוגדר תחילה כתאונה. "כל הזמן זורקים שם אבנים, אתם לא שומרים", אמרה גיסתו של ההרוג. כרוז שהופץ מצטט את נתניהו: "להרוג זורקי אבנים"

מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ניצן אלון, הגיע הערב (יום ג') לבקר בבית משפחת פלמר בקריית ארבע, שאיבדה את יקיריה אשר ובנו התינוק יהונתן בפיגוע ביום שישי האחרון.

 

מפקד האוגדה שבה התרחש הפיגוע הגיע למפגש טעון עם המשפחה האבלה, לאחר שבמשטרה טענו תחילה כי מדובר בתאונת דרכים, ורק לאחר מכן הודיעו שמדובר בפיגוע. "מה עם ההרתעה? הם צריכים לפחד מאיתנו", אמרה אחת הנוכחות בפגישה.

 

התאונה שהפכה לפיגוע - עוד כותרות:

 

חברי המשפחה שנכחו במפגש טענו בפני מפקד האוגדה כי מדי יום הם נתקלים בידויי אבנים מצד פלסטינים, אך אינם זוכים להתייחסות רצינית מצד כוחות הביטחון.

 

"כל הזמן זורקים שם (אבנים - י.א), אתם לא שומרים בצורה נכונה", אמרה שירה גיסתו של אשר,הכביש הזה "הוא מועד כל הזמן לפורענות - תיישרו אותו, עכשיו יש שם ג'יפ, תודה רבה".

 

היא גם מתחה ביקורת על שינוי הגרסה של הצבא והמשטרה ואמרה "מה קרה? לא לומדים?? לא לומדים? אח"כ מתנצלים, 'באמת סליחה של הקשבנו לתושבים'. ו'שמה התחבאו שעתיים המחבלים'. אתם לא מבינים מה שהתושבים זועקים. הציר הזה צריך להיות נקי! נקי, נקי, נקי. חלק, ציר מאוד מרכזי הוא צריך להיות חלק ונקי".

 

אשר פלמר (25) ובנו בן השנה התהפכו עם רכבם בכביש 60 בין קרית ארבע לכרמי צור. כבר מיד לאחר התאונה טענו המתנחלים בתוקף שמדובר בפיגוע וגרסו כי במשטרה ובצה"ל אמרו שמדובר בתאונה על מנת לא להלהיט את הרוחות.

  

יומיים לאחר מכן הגישה המשטרה בקשה לבית המשפט לנתח את גופות ההרוגים, ממנה עלתה תמונה שונה. בבקשה, שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים, נכתב: "בוחן תאונות וחוקר זירה שהגיעו למקום הבחינו כי ישנו חור בחלון קדמי של הרכב, המאפיין חור כניסה של האבן, ובתוך הרכב נמצאה אבן גדולה נקיה,שעליה כתמי דם, ובבדיקה עולה כי מדובר בדם אדם.

 

כמו כן, בכיסוי הגה ממול לחור כניסה ישנו קרע ואבק המעיד כי ככל הנראה האבן פגעה באותו כיסוי, ואף יש ריסוק בפניו של המנוח בחלק של השפה, דבר זה עורר מיד חשש כי ייתכן והתאונה נגרמה כתוצאה מיידוי אבן לעבר הרכב".

 

כרוז קורא להרוג זורקי אבנים

בתגובה אמרו בני משפחתם של ההרוגים כי היה ברור שמדובר בפיגוע מהרגע הראשון. "האקדח של אשר נגנב, היו אבנים בתוך הרכב והיה ברור שאשר נפגע מאבן".

 

ואילו בינתיים בשטח, נשמעת הקריאה למתנחלים לקחת את גורלם בידם. ארגון הימין "המטה להצלת העם והארץ", פרסם כרוזים ברחבי יהודה ושומרון, בקריאה למתיישבים לירות בזורקי אבנים על מנת להרוג. בכרוזים, שנתלו בבתי כנסת והתנחלויות, מצולמת כתבה העוסקת בחזרתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתום כהונתו כשגריר ישראל באו"ם ב-1989, בה צוטט כאומר: "לירות בזורקי אבנים על מנת להרוג".

 

"לירות על מנת להרוג". הכרוז שהופץ בהתנחלויות ()
"לירות על מנת להרוג". הכרוז שהופץ בהתנחלויות

 

לדברי ראש הארגון, הרב שלום דב וולפא, "אנו ממשיכים את מורשתו האמיתית של נתניהו, כאשר הגן על ביטחון היהודים,

ואמר את האמת. אני קורא לכל תושבי יהודה ושומרון לקיים את הציווי הבא להרגך, השכם להורגו".

 

בתוך כך, המשטרה שחררה את אלכס אוסטרובסקי מעלי, שנעצר בחשד שחדר לבסיס צה"ל וגרם לנזק במזיד לכלי רכב ולרכוש של הצבא. ביאחב"ל ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו בשישה ימים, אך בית המשפט החליט להאריך את המעצר עד מחר ב-12:00, ובאופן מפתיע הוא שוחרר כבר הערב על ידי היאחב"ל.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תא"ל ניצן אלון. בא לנחם
צילום: גור דותן
הרכב של פלמר שנרגם באבנים
צילום: אליעד לוי
שוחרר ממעצר. אלכס אוסטרובסקי
צילום: גור דותן
מומלצים