שתף קטע נבחר

מסע שכנועים: אבו-מאזן ייצא לקולומביה ופורטוגל

הפלסטינים טוענים כי שמונה מדינות יתמכו בהם בהצבעה במועצת הביטחון של האו"ם. כדי לגייס את המדינה התשיעית ייצא הנשיא הפלסטיני לקולומביה ולפורטוגל, החברות במועצה. שר החוץ שלו ייצא לשכנע את בוסניה

בעוד שישראל וארצות-הברית מנסות לשכנע את חברות מועצת הביטחון המתנדנדות שלא לתמוך בבקשה הפלסטינית להכיר בהם כמדינה, ייצאו בימים הקרובים הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן ושר החוץ ריאד אל-מליכי למסע שיכנועים במדינות החברות במועצה.

 

המשא-ומתן המדיני - כתבות אחרונות

אירופה: הדרישה למדינה פלסטינית - לגיטימית

הפלסטינים: יש דברים מעודדים בהצעת הקוורטט

הפלסטינים: 8 תומכות בכיס, ניגריה וגבון איתנו

הבקשה הפלסטינית הועברה לבחינה טכנית באו"ם

אבו מאזן איחל בעברית "חג שמח" לעם ישראל 

 

ה"טלגרף" הבריטי דיווח היום (ו') כי אל-מליכי אמר שהפלסטינים מנסים לשכנע את בוסניה, קולומביה ופורטוגל לתמוך בהצעה הפלסטינית. השר הוסיף כי הוא צפוי לבקר בקרוב בבוסניה. לדבריו, אבו-מאזן אמור לבקר בחודש הקרוב בקולומביה, פורטוגל, הונדרוס והרפובליקה הדומיניקנית.

 

אבו מאזן אתמול ברמאללה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אבו מאזן אתמול ברמאללה(צילום: EPA)

 

הפלסטינים חוששים שקולומביה לא תתמוך בהצעה אותה הגישו, בשל קשריה הביטחוניים עם ישראל והחשש מפגיעה ביחסים בין שתי המדינות.

 

לדברי הפלסטינים, רוסיה, סין, הודו, דרום אפריקה, ברזיל, לבנון, וכן ניגריה וגבון, שהודיעו לדבריו רשמית על תמיכתן. כעת זקוקים הפלסטינים למדינה נוספת שתתמוך בהן. גם אם ישיגו הפלסטינים את הרוב הדרוש להם, תשע מתוך 15 חברות במועצת הביטחון, בקשת החברות לא צפויה להתקבל מכיוון שארצות הברית כבר הבטיחה להשתמש בזכות הווטו שלה.

 

אתמול קיבלו הפלסטינים עוד זריקת עידוד. הפרלמנט האירופי התייחס לבקשה הפלסטינית להכרה מדינית כ"לגיטימית" בהחלטה שהתקבלה אמש וקרא לפתרון לסכסוך בתוך שנה. עם זאת, חברי הפרלמנט האירופי אומרים שמדינה פלסטינית צריכה לקום כתוצאה של משא ומתן.

 

"זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית ולמדינה משלהם אינה מוטלת בספק, כמו גם זכותה של ישראל להתקיים בגבולות בטוחים", נכתב ההחלטה שהתקבלה. עוד נכתב כי חברי הפרלמנט האירופי שבים וחוזרים על תמיכתם בפתרון של שתי מדינות

 בגבולות 1967, כאשר ירושלים היא בירת שתי המדינות. בנוסף הם הדגישו כי המשא-ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים צריך להתחדש ללא עיכובים.

 

מוקדם יותר אתמול דן הוועד הפועל של אש"ף ברמאללה, בראשות הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן, בתשובה הפלסטינית להצהרת הקוורטט האחרונה. בהודעת סיכום הישיבה נמסר כי הוועד הפועל בחן בפירוט את הצעת הקוורטט ומצא כי ישנם כמה דברים מעודדים בה, כמו הצבת לוח זמנים מוגדר שלא יעלה על שלושה חודשים, כדי להביא תוכנית מפורטת על נושאי הגבולות והביטחון.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזכ"ל האו"ם ואבו-מאזן
צילום: EPA
מומלצים