שתף קטע נבחר

שגריר מצרים ברשות: ישראל רוצה לשלוט בסיני

בראיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", אמר השגריר כי ישראל פועלת בתקופה האחרונה להשחיר את פני הממשלה בקהיר וטוענת כי מצרים אינה יכולה להשתלט על גבולה עם ישראל. הוא הוסיף כי נתניהו וברק החריפו את הטון נגד מצרים

האשמה חסרת תקדים של בכיר מצרי כלפי ישראל: שגריר מצרים ברשות הפלסטינית, יאסר עות'מאן, אמר כי "הסלמת הטון הישראלי נגד המצב במצרים מצביע על קיומה של תוכנית ישראלית, שמטרתה היא סיני".

 

עוד בחדשות:

אירופה: הדרישה למדינה פלסטינית - לגיטימית

ארדואן בברכה לראש השנה: שנה טובה ובריאה

מחוסר דיור מת במאהל המחאה בכפר-סבא

נאבק לבד בחוטפים: הגיבור הישראלי ב-11/9

 

בראיון, המתפרסם הבוקר (יום ו') בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", אמר עות'מאן כי החרפת הטון מצד ההנהגה הישראלית ובראשה ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון אהוד ברק, אשר

 מסיתים, לדבריו, נגד המצב בסיני - מצביע על התוכנית הזאת. הוא הוסיף גם כי ישראל מנסה להביא ללחץ בינלאומי על מצרים, כדי ליצור רושם על כך שאין לקהיר שליטה על סיני, ומתן תירוץ לישראל להשתלט עליה.

 

עות'מאן הוסיף כי ישראל פועלת בתקופה האחרונה להשחיר את פני הממשלה המצרית, אחרי המהפכה - כדי ליצור רושם לקהילה הבינלאומית כי במצרים כיום אין ביטחון והיא אינה יכולה להשתלט על גבולה עם ישראל.  

 

השגריר הדגיש כי קיים מצב ביטחוני מסויים בצפון חצי האי, אך אין הכוונה היא שסיני יצאה משליטתם של הכוחות המצרים. הוא הוסיף כי מתקיימים מבצעים ביטחוניים, שמטרתם להשליט סדר במיוחד בצפון סיני ובגבול עם רצועת עזה.

 

הוא אישר לאחרונה תוגברו הכוחות המצרים הנמצאים בסיני וכי המצרים פועלים לתיגבור נוסף של הכוחות והכלים הצבאיים שם. השגריר ציין כי המצב הכללי באזור והיעדר שליטה מרכזית בלוב, משפיעים גם הם על המצב בסיני. בנוסף הוא אמר כי כוחות הביטחון בסיני הגיעו לאחרונה להישגים בשמירת הביטחון והשלום בחצי האי.

 

גורמים רשמיים בירושלים מיהרו לדחות את דבריו של השגריר, והבהירו כי "ישראל מכבדת את הממשלה והעם המצרי. הסכם השלום עם מצרים, לפיו סיני היא שטח בריבונות מצרית, הוא נכס אסטרטגי לשתי המדינות".

 

"הסכם השלום יכובד"

דברי הגורם המצרי נאמרו כמה ימים לאחר ששר החוץ של מצרים, מוחמד עמר, אמר לסוכנות הידיעות AP כי קהיר מכבדת את הסכם השלום עם ישראל - ואין בכוונתה לבטל אותו או לערוך בו שינויים. "אנחנו מכבדים את המחויבויות שלנו", אמר - והבטיח כי מצרים תמיד תמלא את תנאי ההסכם.

 

השבוע פיצצו חמושים פעם נוספת את צינור הגז, המוביל בין מצרים לישראל וירדן. הפיצוץ אירע מערבית לעיר אל-עריש שבחצי האי. עד ראייה סיפר לחוקרים כי ראה שלושה בני אדם יורדים

 מכלי רכב בתחנת שאיבה ויורים לעבר הצינור. אזרחים סיפרו כי הפיצוץ נשמע היטב באזור, והלהבות הגיעו לגובה 15 מטרים. כוחות צבא הוזעקו למקום הפיצוץ וכיתרו את האזור. הפצוע פונה לבית חולים מקומי כשהוא סובל מכוויות.

 

מאז מתקפת הטרור בדרום תוגברו כוחות צה"ל באזור וכבישים 10 ו-12 הסמוכים לגבול נותרו סגורים לתנועה אזרחית. בצה"ל ממשיכים בפעילויות גלויות וסמויות על הקרקע ובאוויר, על מנת לנסות לשבש ולמנוע את כוונת המפגעים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות מצרים בסיני. ארכיון
צילום: EPA
חצי האי סיני
צילום: צור שיזף
עבודות בניית גדר הגבול
צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט
מומלצים