שתף קטע נבחר

הרשתות: "שעוד חברות יורידו מחירים כמו תנובה"

ברשתות המזון מברכים על הורדת המחירים של תנובה, אך טוענים: "היתה צריכה להוריד מחיר מזמן". שופרסל: "אנו מקווים שגם יצרנים נוספים יצטרפו". רמי לוי: "נהיה זולים ב-10% מהמחירון החדש של תנובה"

ברשתות המזון נושמים לרווחה: תנובה נכנעה. במקביל להתפטרות יו"ר החברה, זהבית כהן וההודעה על פרסום הדו"חות הכספיים שלה ל-2010 למרות היותה חברה פרטית, תנובה הודיעה כי לראשונה, תוריד מחירים ב-7%-20% על גבינות לבנות, צהובות ומעדני חלב. הורדת המחירים תיכנס לתוקף בעוד יומיים, ב-4 באוקטובר.

 

 

הורדה גורפת
אחרי התפטרות זהבית: תנובה מורידה מחירים / מירב קריסטל
בעקבות חרם הצרכנים, החברה תוריד בעוד יומיים את מחירי הגבינות הלבנות, הצהובות ואת מחירי מעדן תנובה ב-7%-15%. לראשונה אחרי הקוטג', לא מדובר במבצע אלא בהנחה קבועה. מנכ"ל תנובה: "המחאה על יוקר המחייה בישראל הצליחה". בנוסף, ענקית החלב תפרסם השבוע דו"חות כספיים
לכתבה המלאה

"הגיע הזמן", אמרו ל-ynet ברשת גדולה. "תנובה היתה אמורה לנקוט בצעד הזה של הורדת מחירים כבר לפני שבועות. אם היתה מורידה מחירים אז, אולי היא היתה מצליחה למנוע את הגל הענק של הרגשות השלילייים כלפיה, ואת התפטרות היו"ר שלה".

 

ברשת אחרת מסרו ל-ynet מחד: "לאף אחד לא ברור למה לקח לתנובה כל כך הרבה זמן. רשתות שהוחרמו מיד נענו לדרישות הצרכנים, אז למה לא תנובה? ואין לנו ספק ששטראוס וטרה יחרו יחזיקו אחריה". מאידך התלוננו: "תנובה הודיעה על ההנחה בלי לשתף אותנו, הרי חלק מההנחה מגולגל עלינו. למדנו עליה מהתקשורת".

 

"טוב שתנובה החליטה להיות קשובה לעם"

משופרסל, שאוימה גם היא בחרם, שגרם לה להוריד מחירים על סל של 30 מוצרי מזון, נמסר בתגובה: "אנו מברכים את תנובה על ההחלטה להוריד מחירים. שופרסל תעביר את כל הורדת המחירים במלואה לצרכן מיידית מרגע ההורדה. אנו מקווים כי גם יצרנים נוספים יאמצו את המהלך ויורידו אף הם את המחירים".

 
מנכ"ל מחסני כמעט חינם עדי צים חושב שתנובה פעלה בדיוק בזמן. "אני מברך מאוד את תנובה על הורדת המחירים, ובמיוחד את המנכ"ל שלה אריק שור. טוב שהם החליטו להיות קשובים לעם", אמר ל-ynet.

 

"אני קורא לשטראוס וטרה להוריד מחירונים לטובת הצרכן, ואני קורא לכל החברות הגדולות בתחום המזון ובכלל, שיקחו דוגמא מתנובה ויורידו מחירים באחוזים כאלה לפחות. כולם צריכים להוריד מחירים משמעותית, כי המחירים לצרכן לא ריאליים".

 

רמי לוי אמר ל-ynet: "אני חושב שטוב עשו תנובה שהורידו את המחירים, ולא חיכו עד שיצאו אנשים לרחובות. ראיתי את המחירון החדש של תנובה, ואני מבטיח שאנחנו נהיה ביותר מ-10% זולים יותר מאשר המחיר המומלץ לצרכן.

 

"כל הצעדים האלה רק מוכיחים שהמחאה היתה צודקת. אני קורא לכל היצרניות המקבילות שיורידו גם הן מחירים ולא רק בתחום החלב. הצרכנים הם היסודות שלנו והיסודות שלנו התפרקו. לכן צריך לשקם אותם, צריך לבוא לקראת הצרכן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
שופרסל. נוריד מחירים מיידית
רמי לוי. נוריד מחירים ב-10% יותר מתנובה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים