שתף קטע נבחר

כתובת "תג מחיר" במסגד שהוצת בגליל העליון

עוד רוסס על הקיר בטובא זנגריה: "נקמה" ו"פלמר", שמם של נרצחי הפיגוע ליד חברון. הכוננות בכל המחוז הצפוני הועלתה. בהמשך יצאו מאות תושבים לכביש 90, כמה מהם שרפו צמיגים ויידו אבנים. המשטרה הדפה אותם בגז מדמיע

"תג מחיר" גם בגליל העליון: המסגד בכניסה ליישוב טובא זנגריה הוצת הלילה (יום ב') על-ידי אלמונים. במקום רוססו כתובות "תג מחיר" "נקמה" ו"פלמר" - שמם של האב ובנו שנרצחו לפני 10 ימים בפיגוע ליד קריית ארבע. המשטרה העלתה את רמת הכוננות בכל המחוז הצפוני, ובהמשך יצאו מאות מתושבי הכפר להפגנה מהכפר לכיוון כביש 90. כדי לפזרם ירו שוטרי יס"מ רימוני הלם וגז מדמיע.

 

"תג מחיר " - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

בשעות הלילה דיווחו תושבים בכפר, מזרחית לראש פינה, על שריפה במסגד. מאות תושבים יצאו למקום ובהפגנה ספונטנית צעקו "לא נשתוק". בבוקר, לפני ההפגנה הגדולה, עשרות תלמידים מבית הספר המקומי שרפו צמיגים וחסמו את כביש הכניסה ליישוב. אחר כך גם היו כמה תושבים שיידו אבנים לעבר שוטרים, שהדפו את המפגינים לתוך הכפר. במקביל, נערכו נסיונות הידברות עם מנהיגים מקומיים.

 

הכתובת על הקיר (צילום: אסמאעיל אל-הייב) (צילום: אסמאעיל אל-הייב)
הכתובת על הקיר(צילום: אסמאעיל אל-הייב)

 

עם השוטרים הרבים בא גם מפקד המחוז הצפוני, ניצב רוני עטיה,

 שקיים במקום הערכת מצב והודיע גם על הקמת צוות חקירה מיוחד בשיתוף גורמי ביטחון נוספים.

 

"ניצב עטיה רואה את האירוע בחומרה רבה והנחה להשקיע את כל המשאבים על-מנת להגיע אל המבצעים", נמסר מהמשטרה. "הוא פנה לתושבים כדי שימשיכו לשמור על השקט והסדר הציבורי, ויאפשרו למשטרה לחקור את האירוע ללא הפרעה".

 

"איש לא ישתוק, התגובה תהיה קשה" (צילום: אסמאעיל אל-הייב) (צילום: אסמאעיל אל-הייב)
"איש לא ישתוק, התגובה תהיה קשה"(צילום: אסמאעיל אל-הייב)

 

השייח עותמאן אל-הייב, אחד האחראים על המסגד, אמר לפנות בוקר ל-ynet: "היום נחליט איך נגיב על האירוע המזעזע, כי צריך להעניש את המציתים שהשאירו אותנו ללא מסגד". התושב טלעת אל-הייב אמר כי בעקבות הצתת המסגד יושבתו כל מוסדות החינוך והמסחר. "איש לא ישתוק על המעשה. התגובה שלנו תהיה קשה מאוד".

 

השייח כמאל חטיב, סגן ראש הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית,

 התרעם על ש"הגזענות השתלטה על הרחוב היהודי, וממשלת ישראל היא האחראית לעידוד מעשים מסוג זה ולשנאת המוסלמים". 

 

אין זו הפעם הראשונה שפעולה כזו מתבצעת בצפון. ביוני 2010 ריססו אלמונים כתובות נאצה על המסגד בלב היישוב איבטין, הסמוך לקריית טבעון. בין הכתובות שרוססו: "מיועד להריסה", "תג מחיר" ו"על יהודה ושומרון תהיה מלחמה". כמו כן רוססו סמלי מגן דוד.

 

Read this article in English

 

המידע הראשוני על הצתת המסגד הגיע באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המסגד שהוצת
צילום: אסמאעיל אל-הייב
"להעניש את המציתים"
צילום: אסמאעיל אל-הייב
תושבים התאספו במקום בלילה
צילום: אסמאעיל אל-הייב
אשר ויונתן פלמר, שנרצחו בפיגוע האחרון
מומלצים