שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  למכירה בגרמניה: משקפי הקריאה של היטלר

  בית מכירות במינכן יציע בסוף החודש למכירה אוסף פריטים אישיים שהיו שייכים לצורר הנאצי, בהם קופסת סיגריות מוכספת, סכו"ם, מלחייה ומנורת משרד. ה"בילד": הקונים יתחייבו מראש לקנות את הפריטים "למטרות חינוכיות"

  משקפי הקריאה של אדולף היטלר - לצד קופסת סיגריות מוכספת, סכו"ם עם ראשי תיבות חרותים, מנורת משרד ופריטים נוספים של המנהיג הנאצי - יוצעו בהמשך החודש למכירה פומבית במינכן. כך דיווח היום (יום ג') העיתון "בילד".

   

  היטלר מציע למכירה, מוכנים לקנות? כתבות אחרונות ב-ynet: 

   

  מחיריהם ההתחלתיים של הפריטים נקובים באלפי אירו, וככל הנראה, מקורם של רבים מהם בעזבונו המשפחתי של רודולף הס, אחד מבכירי המשטר הנאצי, שהיה כלוא במשך עשרות שנים במזרח-גרמניה לשעבר עד שהתאבד בכלא ב-1987.

   

  מחירם ההתחלתי של משקפי הקריאה עומד על כ-4,800 אירו (מתוך העיתון הגרמני בילד) (מתוך העיתון הגרמני בילד)
  מחירם ההתחלתי של משקפי הקריאה עומד על כ-4,800 אירו(מתוך העיתון הגרמני בילד)

   

  את הפריטים מציע למכירה בית המכירות "הרמן היסטוריקה" ממינכן, שעוסק במכירה פומבית של פריטים צבאיים והיסטוריים, ומתמחה בפריטים הקשורים לתקופה הנאצית.

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  בית המכירות הגרמני מכר בשנה שעברה ציורים של היטלר מעזבונו של מרטין בורמן, סגנו, כמו גם סרטי זרוע של ראשי המפלגה הנאצית ועותקים חתומים ומוקדשים אישית של המניפסט האנטישמי "מיין קאמפף".

   

   

  גם למכירה: עותק ראשון של "מיין קאמפף" שהקדיש היטלר לרודולף הס (צילום: AP) (צילום: AP)
  גם למכירה: עותק ראשון של "מיין קאמפף" שהקדיש היטלר לרודולף הס(צילום: AP)

   

  בעבר מכר בית המכירות את מכונת הכתיבה עליה כתב היטלר את ספר הידוע. אחד מציוריו של היטלר, שבשנים האחרונות זוכים לפופולריות גבוהה במכירות פומביות ברחבי העולם, נמכר בשנה שעברה על ידי בית המכירות בקרוב ל-50 אלף אירו.

   

  על אף שהדפסת עותקים חדשים של "מיין קאמפף" עדיין אסורה בגרמניה, בית המכירות מציע במכירה הפומבית הנוכחית, שתתקיים ב-28-29 באוקטובר, עותק ראשון של הספר שהקדיש היטלר ל"ידידו הנאמן" רודולף הס.
  ה"בילד" כתב כי הקונים מתחייבים מראש לקנות את הפריטים "למטרות חינוכיות", אולם בית המכירות סירב להסביר ל-ynet אם מוטלות אילו שהן הגבלות על הקונים, או נבדקת מטרת רכישתם.

   

  בין יתר הפריטים המוצעים למכירה ניתן למצוא: מלקחיים מוכספים לקוביות סוכר (מחיר התחלתי: 1,200 אירו), מלחייה עליה חרותים ראשי התיבות "AH" (מחיר התחלתי: 2,000 אירו), וקופסת סיגריות מכסף עליה חרותים ראשי התיבות של המנהיג הנאצי (מחיר התחלתי: עשרת אלפים אירו). . לפי נתוני בית המכירות על מכירה דומה, שנערכה בשנה שעברה, נראה כי הפריטים יימכרו בסכומים גבוהים הרבה יותר ממחירם ההתחלתי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכירה פומבית למטרות חינוכיות? אדולף היטלר
  צילום: איי פי
  מקורם של רוב הפריטים בעזבונו המשפחתי. רודולף הס
  צילום: GettyImages
  מומלצים