שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יהודי בן 18 חשוד בהצתת המסגד בגליל
  הותר לפרסום כי הצעיר נעצר ליד אריאל, בליל ההצתה בטובא זנגריה. מעצרו הוארך ב-5 ימים, השופט: "החשד הסביר התעבה". סנגורו: אין ראיות, מסתמכים רק על מודיעין

  בידי המשטרה חשוד בהצתת המסגד בכפר טובא זנגריה בתחילת השבוע. החשוד, בן 18, נעצר בצומת אריאל, כשעתיים לאחר ההצתה הלילית, והיום (ה') האריך בית המשפט השלום בכפר-סבא את מעצרו בחמישה ימים. השופט אמר בדיון כי "החשד הסביר התעבה מאז הארכת המעצר הקודמת". צו איסור פרסום מוטל עדיין על פרטיו ועל פרטי החקירה. 

   

  "תג מחיר" בגליל - כתבות אחרונות ב-ynet:

  מעצרים בטובא: "המשטרה מחממת"

  אחרי הצתת המסגד: תושבים שרפו את המועצה

  מתוח בטובא זנגריה: צעירים יידו אבנים

  פרס במסגד השרוף: "סליחה על המעשה הנורא"

   

  הצעיר נעצר בתחילה בשל צו מעצר בחשד לשימוש ברכב ללא רשות. הוא נעצר עם שני בני אדם נוספים שהיו איתו באותה העת בתוך הרכב, אך השניים שוחררו כעבור זמן קצר. לדברי סנגורו, עו"ד עדי קידר, החשד להצתה נגד מרשו עלה רק שעות לאחר מעצרו.

   

  נציג המשטרה ביקש בדיון היום להאריך את מעצרו של החשוד בעשרה ימים. בבקשה מייחסת המשטרה לצעיר עבירות של קשירת קשר לפשע, הצתה, השחתת מקרקעין ושימוש ברכב ללא רשות, עבירה שאותה טוענת המשטרה ביצע בחודש מרס.

   

  עו"ד קידר אמר כי החשוד מעדיף לשמור על זכות השתיקה בחקירה, כיוון שהוא לא מאמין במערכת. "מאז מעצרו לא הוטחה בו אפילו ראיה אחת, שמחזקת את החשד נגדו, אמר עורך הדין. "הוא מכחיש את המיוחס לו והמשטרה עצרה אותו על מנת לרצות את התקשורת. המעצר הזה יסתיים כמו עוד מעצרים של תג מחיר, שאף אחד מהם לא הסתיים בכתב אישום".

   

  החשוד הובא גם ביום שני לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר-סבא, שם ביקשו חוקרי היאחב"ל

  להוציא צו איסור פרסום על הפרשה ולקיים את הדיון בדלתיים סגורות בנימוק

   כי פגיעה בחקירה תפגע בביטחון המדינה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בעשרה ימים, אולם השופט קבע כי בקשה זו מופרזת, והאריך את מעצרו של הצעיר בארבעה ימים בלבד.

   

  בדיון הכחיש החשוד את המיוחס לו ופרקליטו טען כי החשד נסמך על מידע מודיעיני ולא על הראיות בתיק בלבד. השופט, מיכאל קרשן, אמר כי לאחר העיון בחומר החקירה, קיים חשד סביר הקושר את החשוד בשלב הנוכחי למיוחס לו. עם זאת, הוא העיר כי "המסמך שהציגה המשטרה אינו מפורט במידה הראויה" וכי על המשטרה "להפיק את הלקח הנדרש" מכך.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החשוד בהצתה ופרקליטו
  צילום: עידו ארז
  המסגד השרוף
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים