שתף קטע נבחר

אסתר וקסמן: "מחכים שגלעד יחזור ויישב איתנו"

בתקופה האחרונה מלוווה משפחת וקסמן, ששכלה את בנה נחשון היום לפני 17 שנה, את מאבקה של משפחת שליט. "במשך חמש השנים האחרונות אני חושבת על גלעד כבני", אומרת אסתר וקסמן. "אין שמח ממני על העסקה"

בין באי אוהל המחאה של נועם ואביבה שליט בירושלים, קשה היה שלא להבחין באסתר ויהודה וקסמן. 17 שנה אחרי ששכלו את בנם נחשון, שנחטף על ידי אנשי חמאס לביר נבאללה, צפוי בעיתוי מצמרר להשתחרר גלעד שליט ביום שלישי הקרוב - ארבעה ימים לאחר ציון יום השנה להירצחו של וקסמן, שיצוין היום (ו').

 

גלעד שליט בדרך הביתה - כל הכתבות והעדכונים בעמוד מיוחד:

 

"אני מתפללת כבר שנים להחזרתו של גלעד למשפחתו", אומרת אסתר וקסמן. "הרי אני על בשרי חוויתי שבוע ימים ללא ידיעה היכן בני נמצא ומה מצבו, ללא יכולת לעשות דבר. חשבתי שאצא מדעתי, ואילו משפחת שליט יושבת ככה כבר חמש שנים ועוד בידיעה שבנם נמצא בבור של חמאס. אני לא מבינה כיצד הם יכלו להחזיק מעמד".

 

אסתר ויהודה וקסמן עם נועם ואביבה שליט. רגע מהול בעצב ודאגה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אסתר ויהודה וקסמן עם נועם ואביבה שליט. רגע מהול בעצב ודאגה(צילום: גיל יוחנן)

 

וקסמן מספרת כי במשפחה לא ידעו על הפעולה הצבאית לשחרור בנם, אלא רק לאחר שזו הסתיימה. גם הידיעה שרוצחי בנה ישוחררו בעסקה הקרובה, לא פוגעת בשמחתה על שחרור שליט. "אני מאמינה שבמקרה של גלעד לא ידעו בדיוק היכן הוא מוחזק ולא הייתה אפשרות לפעולה צבאית", אמרה. "גם אם הייתה איזו אפשרות והחליטו שהיא מסוכנת מדי כתוצאה מהלקחים שהופקו מהמקרה של נחשון - זה גם טוב, כי במקרה שלנו הפעולה הצבאית הייתה כישלון טוטאלי שהביאה להרג של חייל נוסף (סרן ניר פורז ז"ל). רבין הרי התנגד למשא ומתן".  

 

וקסמן עם אביבה שליט וקרנית גולדווסר. לקחים ממקרה נחשון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
וקסמן עם אביבה שליט וקרנית גולדווסר. לקחים ממקרה נחשון(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

אסתר מעידה ש"במשך חמש השנים הללו אני חושבת על גלעד כבני. מרגע ששמעתי שאושרה העסקה אין אדם שמח ממני. היה מאוד מרגש להיות עם נועם ואביבה ברגע ההיסטורי המהול עם אושר ודאגה גם יחד, בעת ההודעה על אישור העסקה. אנו מחכים שיחזור ויישב איתנו יחד".

 

כעת, לאחר שהעסקה תסתיים, קורא יהודה וקסמן לקבוע מדיניות סדורה במקרים עתידיים של חטיפת חיילים. לדבריו, סיום סאגת שליט הוא הזדמנות גם להתנעת תהליך מדיני. "יכול להיות שזו הזדמנות לפתוח דף חדש ולשוחח על הסדר קבע שיביא להפסקת המלחמות", אומר וקסמן. "אני קורא למשא ומתן בין כל הגופים שצריכים לשבת יחד כדי שלווה, נינוחות ושלום לכל האזור. חג הסוכות הוא חג בו היו מקריבים קורבנות בבית המקדש לשלום העולם, ולכן מתאים בחג זה לפתוח דף חדש עם כל הגורמים, כך שכל העמים יוכלו לעלות לירושלים ולהתפלל יחד". 


פורסם לראשונה 14/10/2011 11:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחשון וקסמן. שבוע ימים בשבי
צילום רפרודוקציה
סרן ניר פורז. נהרג במהלך החילוץ
צילום רפרודוקציה
יצחק רבין ז"ל. התנגד למשא ומתן
צילום: יעקב סער, לע"מ
מומלצים