שתף קטע נבחר

חמאס התקפל והודה: טעינו לגבי מספר האסירות

הדרישה לפתוח את ההסכם על החזרת שליט כבר לא על הפרק - בחמאס הבינו שלא ישחררו את כל המחבלות מהכלא. השליח מידן בקהיר ל"ליטושים אחרונים": דיווחים על מגעים עם טורקיה וקטאר לגבי קליטת 40 המגורשים לחו"ל

גם המכשול הזה כנראה לא ימנע את חזרתו של גלעד שליט  הביתה: גורמים פלסטינים המעורים במשא ומתן בין ישראל לחמאס בקהיר, אמרו הבוקר (יום א') ל-ynet כי חמאס נסוג מדרישתו לפתוח את ההסכם בעניין המחבלות שישוחררו מהכלא. העסקה צפויה לצאת לפועל כבר מחרתיים.

 

גלעד שליט  בדרך הביתה - כל הכתבות והפרשנויות ב-ynet

 

"בחמאס הודו בטעות שלהם. דרישות מגישים לפני החתימה ולא אחריה", אמרו הגרמים. "בניגוד למה שפורסם, צוות חמאס הוא שהגיש את שמות 27 הנשים וישראל רק אישרה את הרשימה".

  

בינתיים הן בדרך לחופש. האסירות יוצאות לכיוון כלא השרון (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
בינתיים הן בדרך לחופש. האסירות יוצאות לכיוון כלא השרון(צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

עסקת שליט יוצאת לפועל:

 

מוקדם יותר פרסמו כלי תקשורת ערביים על קשיים במימוש העסקה. לפי העיתון הערבי הלונדוני "אל חיאת", ביצוע השלב הראשון של עסקת חילופי האסירים, שבמסגרתו ישוחרר שליט תמורת 477 אסירים, תלוי במציאת מדינה שתקלוט 40 אסירים המגורשים מהגדה מערבית ומרצועת עזה.

 

מקורות פלסטינים "יודעי דבר" אמרו לעיתון כי ישראל מתעקשת על כך ש-40 האסירים יגורשו מיד לאחר שחרורם. בכירים בחמאס, כך דווח, מנהלים מגעים אינטנסיביים עם מדינות רבות כמו קטאר וטורקיה, "על מנת להאיץ בהן לקבל את פניהם של המגורשים".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בישראל אומרים שלפי שעה אין עיכובים במימוש העסקה, והשליח המיוחד דוד מידן נמצא בקהיר כדי לסגור את הפרטים האחרונים. ב"אל חיאת" דווח שהמשא ומתן העקיף בין ישראל לחמאס בתיווך מצרי יימשך היום לשם ליטושים אחרונים - לגבש מנגנון לביצוע השלב הראשון ובמיוחד כדי להגיע להסכמה על מועד ההחלפה והמיקום.

 

משפחת שליט מכינה את הבית לקראת חזרתו של גלעד (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
משפחת שליט מכינה את הבית לקראת חזרתו של גלעד(צילום: אביהו שפירא)
 

גם כתב "אל ג'זירה" בקהיר סיפר הבוקר, בהסתמך על "מקורות יודעי דבר", על קשיים במימוש העסקה במועדה המקורי, מחרתיים, בשל חילוקי דעות במספר נקודות. המחלוקת לדבריו נוגעת ל-40 המגורשים ולמספר האסירות שישוחררו. העניין האחרון, כך נראה, כבר לא על הפרק.

 

אתמול פורסם לראשונה ב-ynet על דרישת חמאס לשחרר עוד 10 אסירות,

 אחרי שבתחילה הבינו ש"כל האסירות בכלא הישראלי" יצאו לחופשי, ואז גילו שמספרן רב יותר. עם זאת, בישראל וגם במצרים הבהירו אתמול שלא ייענו לדרישה שכזו, וכי יש לכבד את העסקה כפי שנחתמה.

 

בתוך כך, בכלי התקשורת הפלסטיניים מצטטים גורם מצרי בכיר שאמר כי צפויה הקלה בסגר על רצועת עזה לאחר השלמת עסקת שליט. הוא הסביר כי הדבר תלוי בהתנהגותם של הפלסטינים. בעניין המעברים, הדגיש הגורם, הפתרון תלוי בחמאס והסכמתו לחזרתם של המשקיפים הבינלאומיים ונציגים מהרשות למעברים. לדבריו, הארגון מציב מכשולים.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 16/10/2011 10:12

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השליח דוד מידן נמצא בקהיר
צילום: מרים אלסטר פלאש 90
קשיים של הרגע האחרון? בינתיים נערכים לשחרור בבתי הכלא
צילום: עידו ארז
גם הפלסטינים מחכים לשחרור
צילום: EPA
מומלצים