שתף קטע נבחר

חמאס מציג: 'כרטיס הנסיעה' של שליט אל החופש

הארגון הציג תלוש שכותרתו היא "כרטיס נסיעה לאזרח" ומוטבע עליו שמו של שליט. בסעיף תעודת הזהות הוטבע המספר 1027 - מספר המשוחררים. בסעיף התאריך: טעות לא ברורה. שר בחמאס: צה"ל לא יטוס בשמי רצועת עזה בעת העסקה

ארגון חמאס הציג בצהריים (יום ב') באחד מאתרי האינטרנט שלו את "כרטיס הנסיעה" של גלעד שליט החוצה מרצועת עזה. ביטאון חמאס "אל-רסאלה" פרסם מעין תלוש שכותרתו היא "כרטיס נסיעה לאזרח" ועליו מוטבע שמו של גלעד שליט. לא ברור אם בכוונת חמאס להעניק לגלעד את הכרטיס בפועל או שמדובר באקט של לעג ורברבנות.

 

 

בסעיף תעודת הזהות שעל הכרטיס הוטבע המספר 1027 - מספר האסירים והאסירות שישוחררו בשני הסבבים של עסקת שליט. על הכרטיס חתום "משרד הפנים ומנגנון הביטחון הלאומי – לשכת רישום הנוסעים ברפיח" ומופיעה בו גם ההערה: "נא לעמוד במועד הנסיעה... ולהגיע לאולם הנוסעים בשעה שבע בבוקר". אגב, בחלק של התאריך נרשם בטעות 19 בנובמבר 2011.

 

"כרטיס הנסיעה" של גלעד שליט ()
"כרטיס הנסיעה" של גלעד שליט
 

בתוך כך, אמר בצהריים שר האסירים של חמאס, עטאללה אבו-אלסבח, בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-אקצא" כי במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט, התחייבה ישראל לא לטוס בשמי עזה בעת העברת 293 מתוך 477 האסירים המשוחררים דרך מעבר רפיח לתוך תחומי הרצועה.

 

אבו-אלסבח גם הבטיח "הפתעה" בעצרת קבלת הפנים המתוכננת בעזה לאסירים המשוחררים. הוא סירב למסור פרטים נוספים, אך סיפר כי שומריו של שליט יהיו בין אלה שיעלו על הבמה. אגב, מדובר בשר שמשרדו ספג הבוקר ביקורת מסגן ראש הלשכה המדינית של הארגון, מוסא אבו-מרזוק, על המבוכה שנגרמה לחמאס בשאלת מספר האסירות שישוחררו והשארתן של 9 אסירות בישראל.

 

מחכים לשחרור, עזה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מחכים לשחרור, עזה(צילום: רויטרס)
 

צה"ל טרם הגיב לדברי שר האסירים של חמאס בכל הנוגע לטיסות בשמי עזה. במסגרת ההיערכות לביצוע החלק הראשון של עסקת שליט הכריז אלוף פיקוד דרום, טל רוסו, על אזור כלא קציעות והמעברים ניצנה, כרם שלום וארז, שטח צבאי סגור החל מהיום. הצו אוסר על אזרחים שאינם מתגוררים באזורים אלה להיכנס אליהם והוא אינו חל על שוטרים וחיילים.

 

עסקת שליט - צד הפלסטיני:

החגיגה: עבאס בגדה, הנייה בעזה ומשעל בקהיר

"סוריה תקלוט מגורשים"; משעל יחגוג בקהיר

בעזה נערכים: עצרות, סוכות מבקרים וחאפלות

לקראת העסקה: הצלב האדום שוחח עם משוחררים

דו"ח מחיזבאללה לחמאס: מדריך למו"מ על שליט

 

במקביל, מסרו מקורות פלסטיניים לסוכנות הידיעות "קודס נט" כי שמונת האוטובוסים אליהם יועלו האסירים המשוחררים הגיעו למעבר רפיח בליווי הצלב האדום. בקבלת הפנים הרשמית שתתקיים ברפיח ישתתפו לא יותר מ-200 מוזמנים, בהם שרים בממשלת חמאס, חברי המועצה המחוקקת, מנהיגי הפלגים ואישים חשובים ובולטים ברצועת עזה. מספר מצומצם של כלי תקשורת יזכה להיכנס למתחם.

 

גם המתוקים כבר מוכנים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גם המתוקים כבר מוכנים(צילום: AFP)
 

ממעבר רפיח ימשיכו האסירים המשוחררים לעבר כיכר "אל-כתיבה אל-חצרה" בעיר עזה תוך שהם עוברים ברחוב סלאח א-דין, דבר שיאפשר להמוני אזרחים להתקבץ בצדי הדרך.

 חמאס יטיל איסור על תנועת מכוניות ברדיוס של 3 ק"מ ממעבר רפיח. העצרת המרכזית צפויה להימשך כשעה וינאמו בה ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, והאסיר המשוחרר יחיא אלסנואר. כל אסיר צפוי לקבל מחמאס בגד ועליו הכיתוב "אלופאא אלאחראר" (הנאמנות למשוחררים).

 

משלחת חמאס בראשותם של חאלד משעל ומוסא אבו-מרזוק צפויה להגיע היום לקהיר כדי לקבל את פניהם של האסירים המשוחררים ולהיפרד מהאסירים המגורשים בטרם הם עוזבים את מצרים למדינות היעד. העיתון הלונדוני "אל-חיאת" דיווח הבוקר כי חמאס סיכם שהמגורשים ייקלטו בקטאר, טורקיה וסוריה.

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוכננת גם "הפתעה"
צילום: רויטרס
תנועת כלי רכב תיאסר באזור מעבר רפיח
צילום: רויטרס
האוטובוסים כבר ברפיח
צילום: AFP
מומלצים