שתף קטע נבחר

עתירה לילית לבג"ץ: למנוע גירוש מחבלים לחו"ל

נפגע טרור ואדם נוסף עתרו הלילה לבג"ץ, בדרישה שיורה למנוע את גירושם של 27 מחבלים לחו"ל. הם טענו כי יש להעביר את המחבלים לגדה, שם יותר קל לפקח עליהם

זמן קצר לאחר שראשוני האסירים הפלסטינים יצאו מבתי הסוהר בישראל, הוגשה הלילה (יום ג') עתירה דחופה לבג"ץ על-מנת שיוציא צו שיורה על אי גירוש המחבלים שאמורים להיות מגורשים.

 

 

בעתירה, שהוגשה על-ידי אהרון קובירוב שנפצע בפיגוע ירי ב-2001 ומאיר הלר, נכתב כי "גירוש המחבלים מחוץ לגבולות המדינה פוגע קשות בביטחונה ובתדמיתה של מדינת ישראל ומשכך לאזרחי מדינת ישראל".

 

עסקת גלעד שליט - הכתבות האחרונות:

 

העותרים התייחסו גם לדיון שהתקיים אתמול בבג"ץ, שבסיומו דחו השופטים את העתירות שהוגשו על-מנת למנוע את שחרור המחבלים. "במהלך הדיון שהתקיים ובחוות הדעת שניתנו צוין כי יכולתה של מערכת הביטחון לשמור ולמזער את הנזק בשל שחרור המחבלים, גדול יותר כאשר המחבל נשאר בגדה תחת השגרת זרועות הביטחון, ותחת היכולת הריאלית לחזור ולתפוס אותם כשיחזרו לדרך הטרור. לכן יש לגרשם את תוך הגדה. בעיקר בשל העובדה שהם נתונים אפילו בפיקוח של זרועות הביטחון הישראלים".

 

הם טוענים כי יש ללמוד ממקרה שחרור סמיר קונטאר, שלא נטש את הטרור. "בגירוש 27 אסירים לחו"ל טמונה סכנה ביטחונית אמיתית, היכולת המיידית שלהם להשפיע, להסית ולהדיח מאות ואלפי שאהידים חדשים הינה מוחשית וכמעט ברמה וודאית", כתבו העותרים באמצעות עורכי הדין מאיר סחיווסחורדר ויוסף אטון.

 

בנוסף כתבו העותרים, כי "בגירוש זה נעוץ גם אי שיוויון מהותי ביכולת

 השיקום של המשפחות, שיאלצו להתמודד עם מראות האיבה הקשים מכל רחבי העולם, כאשר המחבלים שפגעו בהם נהנים ממנעמי החיים".

 

על הגשת העתירה, לאחר שהאסירים יצאו מבתי הסוהר, הסבירו העותרים כי הראשון שמביניהם מתקשה בשפה העברית, "ולכן לא יכול היה להתעדכן עד לרגע זה ממש כי ככל הנראה וגם אך על פי השמועה המחבל שירה בו משתחרר. העותר כלל אינו יודע מה שמו של המחבל, הוא קיווה כי לעולם לא יצטרך לדעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכב עם אסירים פלסטינים בכלא קציעות
צילום: הרצל יוסף
מומלצים