שתף קטע נבחר

צילום: אבי אוחיון,לע"מ

הרב עובדיה יוסף: שחרור שליט - כתחיית המתים

בשיעור שהעביר בליל הושענא רבה, הביע מנהיג ש"ס שמחה על שחרורו של גלעד שליט, והשווה את האירוע לתחיית המתים, העתידים להתאחד עם משפחותיהם גם אחרי עשרות שנים: "הדבר דומה להמוני חתונות. איזו שמחה תהיה"

מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף , התייחס לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט , ואמר כי מדובר במעין "פרומו" לתחיית המתים. בשיעור תורה שמסר אמש (ג') בירושלים, הסביר הרב כי השמחה על חזרתו של גלעד לחיק משפחתו ממחישה את הצפוי לעם ישראל באחרית הימים, כאשר נפטרים יצאו מקברם וישובו לחיים.

 

 

גלעד שליט  שב הביתה:

 

"היום הזה יש שמחה גדולה לכל ישראל על שחרורו של גלעד שליט", חתם הרב עובדיה את דרשתו. "אנחנו אומרים בכל יום (בתפילה) 'ברוך אתה ה' מחייה המתים' – איזה שמחה יהיה לנו. מתארים לנו מה שזה". לדבריו, ההתרגשות הגדולה בעולם כולו הייתה על שחרורו של החייל אחרי חמש שנים, ובעתיד מתים יחזרו למשפחותיהם גם עשרות שנים אחרי שנלקחו מהן.

 

כדי להמחיש את גודל השמחה בימות המשיח הסביר הרב יוסף כי הדבר דומה להמוני חתונות, משום שכל אדם ששב לחיות יצטרך להתחתן שוב עם אלמנתו כדי לחזור לחיות עמה. "כל מקום שתלך – חופה. זה אשתו קמה לתחייה, וזה אשתו קמה לתחייה – איזו שמחה תהיה!"

 

במהלך יום האתמול עקב הרב יוסף אחר חזרתו של גלעד ארצה, לאחר שהיה מעורב גם בשלבים המוקדמים יותר של עסקת השחרור - בעידוד ובתמיכה בה. כהרגלו, ישב הרב בביתו ולא פסק מלימוד התורה, אך ביקש מבני משפחתו לעדכנו לעתים תכופות בנושא.

 

כששמע כי מצבו הגופני והנפשי של החייל משביע רצון, בירך בהתרגשות "ברוך פודה ומציל", ואמר כי יש להמשיך להתפלל לרפואתו השלמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קשר מיוחד. נועם שליט והרב עובדיה
צילום: אוהד צויגנברג
איזו שמחה זו תהיה. משפחת שליט המאוחדת
צילום: לע"מ
מומלצים