שתף קטע נבחר

ידוע מראש? תאריך שחרור שליט על דולר מהרבי

שטר דולר שהוענק על-ידי הרבי מלובביץ', שניתן לאביבה שליט לפני כחצי שנה ועליו תאריך שחרורו של בנה, מעורר התרגשות רבתי בתקשורת החרדית. ומה הקשר בין גלעד ליוסף הצדיק?

פרשת חטיפתו של גלעד שליט תמה, וברחוב החרדי נותנים בה כעת סימנים מיסטיים: כלי התקשורת במגזר מעניקים לשחרור החייל משמעות דתית, וקושרים בינו לבין הרבי מחב"ד ויוסף הצדיק - זאת בעקבות שורה של צירופי מקרים שמקורם ב"השגחה עליונה". על פי הדיווחים, ההקשרים הללו אף גרמו ל"התרגשות רבה" במשפחת שליט.

  

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

באתר האינטרנט COL (חב"ד און-ליין) דווח כי שליחי החסידות בשכונת טלביה בירושלים, אליהו וחנה קנטרמן, העניקו לפני כמה חודשים לאביבה, אמו של גלעד, "קמע" מיוחד - דולר שקיבלו מהרבי מלובביץ' לפני 21 שנה, בשעת בין ערביים. כעת, חצי שנה אחרי, מתברר כי הדולר ניתן על ידי האדמו"ר ביום כ' בתשרי – התאריך המדויק שבו נפדה החייל משביו.

 

השטר שעורר התרגשות. מאחר שהשטר ניתן "בין השמשות", התלבטה קנטרמן אם לכתוב כ' או כ"א - ובסוף כתבה את שני התאריכים (באדיבות אתר חב"ד COL) (באדיבות אתר חב
השטר שעורר התרגשות. מאחר שהשטר ניתן "בין השמשות", התלבטה קנטרמן אם לכתוב כ' או כ"א - ובסוף כתבה את שני התאריכים(באדיבות אתר חב"ד COL)

 

חנה קנטרמן, שהייתה בקשר עם משפחת שליט בתקופת השהייה במאהל המחאה שבאזור מגוריה, סיפרה כי לפני חג הפסח שעבר נתנה לאביבה את השטר המיוחד. "הייתה אווירה מדוכדכת במשפחת שליט", הסבירה, "רצינו לתת להם מתנה שתיתן להם פתח של תקווה וכוחות להמשיך ולצפות לחזרתו הבריאה של בנם".

  

לדברי קנטרמן, כשהעניקה לאביבה את השטר, הבינה האם כי ערכו הרבה יותר מדולר- ולכן שמרה אותו בארנקה האישי כשהוא עטוף. "הרגשתי שאני נותנת לה חוט של אמונה ותקווה", שיחזרה. בשבוע שעבר, ביום בו שב גלעד מהשבי, הבחינה האם כי רשום על השטר "יום שלישי, כ' תשרי" ואיחולי "ברכה והצלחה בכל העניינים".

 

על-פי הדיווח באתר החב"די, שלשום התקשרה אביבה שליט לאשת השליח וסיפרה על כך. "חני, הוא בסדר! הוא בסדר!", בישרה בהתרגשות על מצבו של גלעד, וציינה כי שיתפה אותו בסיפורו של השטר. היא אף הציעה להחזיר את השטר, אך קנטרמן סירבה ואמרה: "היש הוכחה חזקה יותר שהדולר מיועד לכם?".

 

גלעד שליט ויוסף הצדיק

גם באתר החרדי "כיכר השבת" פורסם מאמר שמצביע על "קשר שמימי" בין יוסף הצדיק לגלעד שליט. הקשר בין השניים בא לידי ביטוח בכמה אופנים: שליט נחטף בתאריך הפטירה של יוסף הצדיק, ושוחרר ביום ה"אושפזין" שלו (היום שבו על-פי המסורת מתארחת נשמתו של יוסף בכל סוכה).

 

בנוסף לכך, הוצג גם תרגיל גימטריה שמרמז על הקשר לכאורה. קטע הפסוק בספר שמות "ויוֹסֵף הוּא השַּׁלִּיט" (שעצם הפסוק - רמז בפני עצמו) שווה בגימטריה

ל"גלעד בן אביבה שליט" (528). והחייל כידוע - כמו יוסף - היה כלוא בבור חשוך ללא אור יום. 

 

אבל לא כולם נסחפים בהתלהבות מ"הקשר המיסטי". בתגובות לכתבה על הגימטריה למשל, גולשים הצביעו על העובדה שהקשר נערך בדיעבד - ולכן משמעותו שולית. "צפיתי שזה יגיע", כתב אחד הגולשים, "תמיד אתם חכמים 'אחרי'. הייתי יותר מאמין אם היה נאמר לפני ולא אחרי, אתם עושים מהתורה קרדום לחפור בו".

 

הגולש ברוך ציין שהקישור שנעשה "חזק ביותר", אבל הוסיף: "ובכל זאת, תמיד אפשר להוציא גימטריות אחרי שדבר קורה. אני מרגיש שזה קצת לא פייר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה שליט. שמרה על השטר
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים