שתף קטע נבחר

צפו: נוסעים ירדו לפסים, עצרו רכבת ועלו עליה

בתחנה בבאר יעקב כבר רגילים לאיחורים ולשיבושים, והפעם החליטו לשבור את הכלים. הרכבת של 7:20 הייתה קטנה ועמוסה, לא עצרה - אז הנוסעים הזועמים הסתכנו וקפצו לפסים. "רק ככה נעשה בלגאן", אמרו. הרכבת הבאה נאלצה לעצור

האיחורים המעצבנים הפכו מזמן לשגרה - ונוסעי הרכבת לקחו את גורלם בידיהם: נוסעים שהגיעו הבוקר (יום ג') לתחנה בבאר יעקב ואמורים היו לעלות על הרכבת של שעה 07:20, נאלצו להישאר ברציף, לאחר שהרכבת לה המתינו הגיעה עם שני קרונות בלבד ולא עצרה כלל. הפעם, הם לא נשארו אדישים. צפו בתיעוד הבלעדי:

 

שיבושים ברכבת - כותרות נוספות:

בפעם הקודמת בבאר יעקב: ירדו לפסים ופונו

ייאוש ועצבים ברכבת: "עשו מאיתנו צחוק"

עובדי הרכבת: "אנחנו הכי יעילים בעולם"

 

הנוסעים התרעמו ומיד לאחר שהמשיכה הרכבת כמה מהם ירדו לפסים במחאה. "אמרו לנו שהרכבת הבאה תגיע רק ב-07:55, אנשים התעצבנו", סיפר אחד מהם ל-ynet, "כ-30-20 מהם ירדו לפסים". מעט אחר כך התקרבה לתחנה רכבת נוספת שלא אמורה הייתה לעצור, אך הנוסעים הזועמים חסמו אותה בגופם ולבסוף גם הצליחו לעלות עליה. 

 

עוד בערוץ החדשות:

סוריה: נחשף מבנה הדומה לכור להפקת אורניום

דאגה בדרום: "לא נסכן חיי הילדים עבור לימודים"

העד "שהפליל": "מנבר לא הקשיב לאזהרות שלי"

 

"זה דבר שבשגרה", אמרה נוסעת מתוסכלת, "כמה וכמה פעמים נתקענו בתחנה. אנשים כאן מאחרים, מאבדים שכר עבודה, עם ילדים, בלי ילדים, זה לא אכפת להם. הם משביתים רכבות, עושים מה שהם רוצים ואין התחשבות באזרחים".

 

על הפסים. "גם לנו יש זכויות" (צילום: אלי סטרול) (צילום: אלי סטרול)
על הפסים. "גם לנו יש זכויות"(צילום: אלי סטרול)

 

נוסע אחר ציין: "אנחנו פשוט מאיימים שאם זה יחזור על עצמו, אנחנו שוב נרד לפסי הרכבת עד שאנשים יבינו שיש אנשים שלא רוצים לאחר לעבודה כל בוקר". אחת הנוסעות ברציף הוסיפה:

 "ההנהלה צריכה לקחת לתשומת לבה שאנחנו גם כן אזרחים. כמו שהם רוצים להשבית והם רוצים את הזכויות שלהם, גם לנו מגיע".

 

אמיר, אחד מאותם נוסעים שנותרו ברציף, סיפר כי איש מהנהלת הרכבת בתחנה לא הסביר להם מה אירע ומדוע הרכבת המשיכה בנסיעתה. "הייתה רק קופאית", ציין, "אנשים התחילו לרדת לפסים ואמרו ש'רק ככה נעשה בלגאן'". הוא גם התלונן על הרכבת שעברה לאחר מכן בתחנה ונאלצה לעצור ולעלות נוסעים שחסמו את דרכה: "היא הייתה מפוצצת ולא היה איפה לשבת כמובן".

 

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "בשל תקלה ברכבת נוסעים באזור הדרום, חלו עיכובים בתנועת הרכבות ובעיקר בתחנות באר יעקב ולוד גני אביב בהן נוצרו עומסי נוסעים. על מנת לשחרר את העומס הוחלט לבצע בתחנות עצירות גם לרכבות שאינן אמורות לעצור בתחנות אלו". 

 

בשנים האחרונות התרבו התלונות על עיכובים ותקלות ברכבת. באחד המקרים האחרונים, לפני פחות מחודש,

 בנתקעה רכבת נוסעים בשעות הצהריים בין קריית גת ללוד, ומאות נוסעים נותרו על הרציפים. באזור הזה יש מסילה אחת בלבד, ובעקבות זאת בוטלה יציאתה של רכבת אחרת ורכבות נוספות התעכבו.

 

יומיים לאחר מכן שוב אירעו שיבושים בתנועת הרכבות. נוסעים רבים דיווחו על עיכובים קשים מדרום לתל-אביב בגלל שתי תקלות נפרדות. כל זאת, אחרי שביתת העובדים המפתיעה לפני כחודשיים - אז שותקה התנועה בכל המדינה, והשיבושים המשיכו למרות צו מבית הדין לעבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרכבת: "אנחנו החלטנו לעצור"
צילום: אלי סטרול
"אנשים מאבדים שכר, זה לא אכפת להם"
צילום: אלי סטרול
מומלצים