שתף קטע נבחר

התגובה לאונסק"ו: האצת בנייה בי-ם ובגוש עציון

אחרי העימות עם מרקל בנוגע לבנייה בירושלים, הנחה ראש הממשלה להאיץ בניית דירות בבירה, בגוש עציון ובמעלה אדומים. מדובר בכ-2,000 יחידות דיור, באזורים שלדברי גורמים מדיניים יישארו בידי ישראל

התשובה של ישראל להחלטה לקבל את הפלסטינים לאונסק"ו: בתום ישיבת השמינייה הנחה הערב (יום ג') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להאיץ בניית דירות בירושלים, בגוש עציון ובמעלה אדומים. דבר התוכנית פורסם הלילה ב-ynet.

 

משבר אונסק"ו

הפלסטינים הקימו מדינה - באונסק"ו

 

בעבר ספג נתניהו ביקורת חריפה מהעולם, בעקבות אישורי בנייה - בין היתר מקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. מדובר בכ-2,000 יחידות דיור, באזורים שבכל הסדר עתידי יישארו בידי ישראל. הנחיה זאת ניתנה בסיום הדיון הראשון של פורום השמינייה, ובדיון הבא יידונו צעדי ההמשך.

 

בנוסף הוחלט לעכב, אך לא לעצור, את העברת הכספים לפלסטינים - כפי שהציע שר האוצר, יובל שטייניץ. כמו כן ייתכן שתישלל תעודת ה-VIP של הבכירים הפלסטינים וייתכן אפילו שיערמו קשיים על פעילות אונסק"ו בישראל.

 

בקדימה אמרו בתגובה: "במקום שנשכנע את העולם בצידקתה של ישראל - ממשלת נתניהו מספקת לפלשתינים עוד כלים במאבק בישראל. נתניהו במעשיו הופך נושאים שבקונצנזוס לאבן מחלוקת בין ישראל והעולם".  

 

גורם מדיני בכיר אמר אמש ל-ynet כי "ייתכן שתהיה תגובה נקודתית למהלך הפלסטיני באמצעות צעד חד-צדדי במקומות מסויימים שבישראל לא נחשבים לבעייתים, אולם בעולם צפויים לעורר התנגדות". אותו גורם רמז כי ישראל בוחנת כעת את האפשרות לאשר בנייה באזורים שנחשבים ברחבי העולם כאזורים הכלולים בתוך השטחים.

 

החלטת אונסק"ו עוררה זעם גדול גם בוושינגטון. מחלקת המדינה

 האמריקנית הודיעה בעקבותיה כי תפסיק מיד את הסיוע לארגון ולא תעביר תרומה בסך 64 מיליון דולר, שהיתה אמורה לעבור אליו בחודש הבא. "מה שקרה באונסק"ו הוא לא דבר פשוט, וצריך להתייחס אליו ברצינות", אמר גורם מדיני בירושלים. "ישראל עשויה להגיב בצעד חד-צדדי משלה למהלך הזה, שהתנגדנו לו. צריך לבחון את ההשלכות של צירוף הפלסטינים, משום שהוא מספק להם רוח גבית למהלך החד-צדדי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. 2,000 יחידות דיור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים