שתף קטע נבחר

צרפת: הוצתו משרדי עיתון שלעג לנביא מוחמד

העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" הזמין בגליונו האחרון את הנביא המוסלמי להיות עורך אורח בתגובה לניצחון האיסלאמיסטים בבחירות בתוניסיה. הלילה יידו אלמונים בקבוקי תבערה לעבר משרדי המערכת וגרמו לנזק רב. האקרים תקפו את אתר העיתון

לא צחקו מהבדיחה: אלמונים הציתו היום (יום ד') את מערכת העיתון הסאטירי הצרפתי "שארלי הבדו" בפריז לאחר ש"הזמין" את הנביא מוחמד להיות עורך אורח בעיתון. ממשטרת צרפת נמסר כי איש לא נפגע אולם נגרם נזק רב למערכת העיתון.

 

עוד בערוץ החדשות בעולם :

לב זהב: פוטין העניק פרס כספי לעיתונאי שהוכה

עד הפלאפל האחרון. גבי נאבק בקפיטליזם בלונדון

כעס בשוויץ: מוסלמים הפגינו עם טלאי צהוב

 

"חלון אחד נשבר ובקבוק תעברה הושלך פנימה", מסר עורך העיתון הידוע רק בשם שארב. "לא נותר כלום בפנים. הכול נשרף". מקור משטרתי מסר שההצתה בוצעה בסביבות השעה 2:00 לפנות בוקר ושאיש לא נפצע באירוע.

 

מתקפה על העיתון. העורך הראשי שארב ומשרדי המערכת ההרוסים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מתקפה על העיתון. העורך הראשי שארב ומשרדי המערכת ההרוסים(צילום: AFP)

 

במקביל, אתר האינטרנט של העיתון הותקף היום על ידי האקרים שהעלו לעמוד הראשי שלו תמונות של מסגד ביחד עם הכיתוב "אין שום אלוהים מלבד אללה".

 

בגלל הבחירות בתוניסיה

העיתון הסאטירי שינה אתמול את שמו באופן חד פעמי ל"שריעה הבדו" ופרסם איור של הנביא מוחמד עם הכיתוב "100 מלקות למי שלא ימות מצחוק". צעד זה בא בתגובה לניצחונה של המפלגה האסילאמית "א-נהדה" בבחירות האחרונות בתוניסיה ולהודעת השלטונות החדשים בלוב כי יתאימו את חוקי המדינה לחוק השריעה האיסלאמי. בעמוד האחרון של העיתון הוצגו הצעות לשער שעליהן המערכת ויתרה לכאורה, בהן מופיעה דמותו של הנביא מוחמד עם אף אדום של ליצן ומעליה הכיתוב "כן, האיסלאם מבין הומור".

 

זו אינה הפעם הראשונה שהעיתון הצרפתי מעורר סערה גדולה. בשנת 2006 הוא פרסם את הקריקטורות המפורסמות של הנביא מוחמד שפורסמו לראשונה על ידי העיתון הדני "יילנדס פוסטן" ב-2005.

 

נקמה. האקרים פרצו לאתר העיתון ושמו בעמוד הראשי תמונה של מסגד (צילום: MCT) (צילום: MCT)
נקמה. האקרים פרצו לאתר העיתון ושמו בעמוד הראשי תמונה של מסגד(צילום: MCT)

 

בחודש יוני 2007 דחה בית משפט בצרפת תביעה של ארגון מוסלמי שטען כי "שארלי הבדו" הסית לשנאת מוסלמים כשפיסם את האיורים המפורסמים של הנביא המוסלמי שעוררו סערה בינלאומית.

 

הפרשיה המשפטית עוררה עניין רב בצרפת בה ערך החילוניות והפרדת הדת מהמדינה נחשב לראשון במעלה. הקהילה המוסלמית עקבה גם היא בדריכות אחרי הפרשה, נוכח המתיחות השוררת בינה ובין רשויות החוק הצרפתיות מאז מהומות המהגרים ב-2005, שרבים מהם מוסלמים.

 

תביעה דומה שהוגשה בדנמרק נגד העיתון הדני נדחתה אשתקד, ועוררה גל מחאה נוסף של מוסלמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
עצבנו את המוסלמים
צילום: AFP
היו הראשונים. פלמינג רוז, עורך העיתון הדני שפרסם את הקריקטורות על מוחמד
צילום: ניר מגל
איורים בגלל הבחירות בתוניסיה. תומכי מפלגת "א-נהדה" האיסלאמיסטית
צילום: EPA
מומלצים