שתף קטע נבחר

צילום: AP, Getty Images imagebank

הליגה ערבית: אסד אישר התוכנית לסיום המשבר

על פי ההודעה, סוריה הסכימה לפעול לסיום ההתקוממות העממית ולנהל דיאלוג עם האופוזיציה. כעת חותרת הליגה הערבית ליישום מהיר של ההחלטה

הליגה הערבית הודיעה הערב (יום ד') כי סוריה קיבלה את תוכניתה לכינון דיאלוג לאומי עם האופוזיציה ולקידום צעדים לסיום ההתקוממות העממית הנמשכת במדינה זה יותר משבעה חודשים. 

 

משבר אלים בסוריה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

עוד בערוץ החדשות :

 

"הליגה הערבית מקדמת בברכה את החלטת ממשלת סוריה לקבל את הצעתה. עובדה זו מדגישה את הצורך ביישום מהיר ומלא של ההחלטה. הוועדה המפקחת תדווח באופן סדיר לליגה הערבית על ההתקדמות בביצוע התוכנית", נמסר בהודעת שרי החוץ הערביים שהתכנסו בקהיר.

 

הפגנת תמיכה באסד בלטקיה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הפגנת תמיכה באסד בלטקיה(צילום: AFP)
  

גורם ערבי אמר כי דמשק קיבלה את התוכנית, שגובשה על-ידי משלחת דיפלומטית בראשות קטאר, "ללא תנאי ובאופן מלא". במסגרת התוכנית, התחייבה סוריה "להפסקת האלימות נגד המפגינים, לשחרר אזרחים שנעצרו במסגרת ההתקוממות, לאפשר לתושבים לשוב לעיירות וכפרים שננטשו עקב פשיטות הצבא ולאפשר מעקב ערבי אחרי הנעשה במדינה, כולל באמצעות התקשורת".

 

במקביל קראה שוב המועצה הלאומית הסורית - גוף האופוזיציה העיקרי למשטר אסד - לליגה הערבית להקפיא את חברות סוריה. "הסכמתה לתוכנית מהווה בסך הכול בסיס להקצנת הדיכוי. התנהלותו עקובת הדם של המשטר מוכיחה כי הוא מתעלם ממאמצי הליגה הערבית להפסיק את הקטל", נאמר בהודעת המועצה.

 

בעוד הדיאלוג הדיפלומטי נמשך, העימותים האלימים במדינה מוסיפים ליטול חיים בקרב תושבי סוריה וחברי כוחות הביטחון שלה. מוקדם יותר היום, נהרגו 15 חיילים בצפון סוריה בשתי התקפות מתוכננות של עריקים מצבא סוריה על כלי רכב שהובילו חיילים. על פי הערכות, יצאו ההתקפות לפועל כנקמה על הרג מוקדם יותר של 11 פועלי מפעל בחומס על ידי חמושים שפרצו לתחומיו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשאר אסד. הסכם שישים קץ לאלימות?
צילום: AP
מומלצים