שתף קטע נבחר

צילום: טל שחר

משטרת ההגירה

צמד הפרשנים הלאומני, שלמה שרף וצביקה שרף, נלחמים בשחקנים ובמאמנים זרים משיקולים זרים. הטור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

הפרובינציאליים

צביקה ושלמה נגד העולם

 

בשבוע שעבר הקשבתי לדיון בנושא מאמן הנבחרת בכדורגל וחשבתי שאני לא שומע טוב. צביקה שרף, פאנליסט מהזרם הציוני פונדמנטליסטי, הזדעזע מהאופציה של מאמן זר וסיפר סיפור: "פעם יושב ראש איגוד הכדורסל רצה להביא מאמן זר, אז הודעתי לו שאדרוש שיביאו יושב ראש זר".

 

מגוון תקצירים ב-ynet ספורט:

 

הרעיון של יו"ר זר דווקא בכלל לא רע, במיוחד בהתחשב בחדלי האישים שמנהלים פה את הספורט. בקשר למאמנים זרים, צביקה הוא האחרון שיכול להתלונן. מי שאימן שלוש קבוצות ביוון, שתיים ברוסיה, אחת בצרפת ואחת בפולין (גם במפעלים בינלאומיים), אינו יכול להטיף לטיהור אתני.

 

האחרון שיכול להתלונן על מאמנים זרים. צביקה שרף (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
האחרון שיכול להתלונן על מאמנים זרים. צביקה שרף(צילום: אורן אהרוני)

 

מאמן, קבוצה או נבחרת, צריך לבחור על סמך כישורים ולא לפי לאום, דת, גזע או מין. לא מבחינת צביקה. עבורו פט ריילי, פיל ג'קסון, אטורה מסינה וז'ליקו אובראדוביץ' אינם מתאימים לנבחרתנו הגאה, מחמת העובדה שאמא שלהם לא יהודייה ואולי אף, שומו שמיים, הם לא הובאו בבריתו של אברהם אבינו.

 

עוד מטורי עמיר פלג:

 

מעניין, אבל אני לא זוכר שצביקה השמיע קול כאשר רלף קליין מונה למאמן הלאומי של גרמניה, דייויד בלאט למאמן רוסיה, מולי קצורין למאמן פולין, ואפילו כשפיני גרשון קיבל את נבחרת בולגריה. לנו מותר לגזול לבני עמים אחרים את מקום העבודה, לגויים אסור.

 

לא מתאים לנבחרתנו הגאה. אוברדוביץ' (צילום: Getty images imagbank) (צילום: Getty images imagbank)
לא מתאים לנבחרתנו הגאה. אוברדוביץ'(צילום: Getty images imagbank)

 

אבל הרבה יותר אובססיבי ומיסיונרי ממנו בסוגיית העובדים הזרים הוא מקבילו מהכדורגל, שהחבר'ה קוראים לו "שליימה". כמעט מדי שבוע פרשננו הלאומני מטיף נגד הכדורגלנים הזרים, מכנה אותם בשמות גנאי ודורש להגלותם מארצנו זבת החלב והדבש.

 

בשבת שעברה הגיע תור הטרנספר של זרי הפועל ראשל"צ, שאליבא דשליימה, היו כמובן האשמים העיקריים לתבוסה 6:0 מול הפועל ת"א. "יש בראשון מחלקת נוער נהדרת", סח השרף של הכדורגל והמשיך: "תשתפו את הצעירים. הם לא פחות טובים מזולו, ומגומז, ומדוסו, וממסיץ', ומאלביס, ומשמלביס. הזרים האלה לא שווים כלום!"... כדאי רק להעיר שמסיץ' ואלביס זה אותו בן־אדם, הבלם הבוסני של הקבוצה - סיבה מצוינת להכניס לו פעמיים. ואגב, אלמלא 14 השערים של גומז בעונה שעברה, ראשל"צ ברוכת הכישרונות הייתה היום עמוק בליגה השנייה.

 

הפרשנות שלו צורמת ומגוחכת שבעתיים. שלמה שרף וחבר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
הפרשנות שלו צורמת ומגוחכת שבעתיים. שלמה שרף וחבר(צילום: יובל חן)

 

מכיוון ששלמה הוא אינטרסנט, שנוהג לשבח, לרומם, לפאר ולדחוף להרכב את שחקניו מטוברוק. מעניין באמת כיצד הוא היה מגיב אילו פרשנים באירופה היו אומרים שהישראלים לא שווים כלום, ושצריך להחזיר לישראל את ארבייטמן, וזהבי, וחמד, וברדה ואליניב ושמליניב.

 

בהזדמנות זאת תרשו לי להציע לערוץ שמעסיק את שני הטרחנים להקשיב קצת לפרשנים מאירופה, ולהחליף כבר את שרף, ושמרף, ושלמה ומומו.

 

השטינקרים

טרנד חדש בביה"ד המשמעתי

 

אחרי שראשי הפועל ת"א הבטיחו להסגיר את עברייני בית־השימוש בתמורה להקלה בעונש, הגיע תורה של הנהלת בית"ר ירושלים להפוך לחוליית ההוצאה לפועל של משטרת ישראל. זה בכל אופן התנאי שהציב להם תובע ההתאחדות. אתם תסגירו שמות של פורעים, אנחנו נוותר לכם על העמדה לדין. למה בעצם? מדוע ראשי קבוצות צריכים להפוך ליס"מניקים? המהומה כולה תועדה במצלמות הטלוויזיה, במשטרה יש ווידאו, שתעצור אותם!

 

הגיע תור בית"ר להיות חוליית ההוצאה לפועל של המשטרה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
הגיע תור בית"ר להיות חוליית ההוצאה לפועל של המשטרה(צילום: ראובן שוורץ)

 

בינתיים בהתאחדות ממשיכים לחפש טריקים ושטיקים עוקפי תקנון. "צריך לבדוק אם הקהל של בית"ר עושה דווקא'", אמר גורם במחלקה המשפטית. מה זה? לא רק שאינכם מסוגלים להתמודד עם העבריינים, עכשיו אתם גם מתיימרים לאתר את המניעים?

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בקשר לענישה, בזמן האחרון אני שומע יותר ויותר אנשים שממליצים ללמוד מהטורקים, ובמקום משחק ללא קהל, לאפשר רק את כניסתם של נשים וילדים עד גיל 13. חוצפה! רוב האוהדים הם זכרים, למיטב זכרוני, ורובם כבר חגגו בר מצווה. למה להעניש אותם על לא עוול בכפם? אצלנו, לא רק שאי אפשר למלא אפילו אולם סקווש בקהל שמורכב מבנות המין היפה, אם המודל הטורקי יוחל בישראל, חצי מהנשים שייכנסו לאצטדיון יהיו גברים בשמלות עם רימוני עשן בחזיות.

 

כמה מהאוהדים ביציע גברים? (צילום: ראובן כהן) (צילום: ראובן כהן)
כמה מהאוהדים ביציע גברים?(צילום: ראובן כהן)

 

עמי פזטל, אב ביה"ד העליון של ההתאחדות (אדם יקר וישר), העלה השבוע רעיון ענישה חלופי: במקום משחק ללא קהל, קבוצות יורשו להכניס ליציעים רק ילדים או מבוגרים מגיל 45 ומעלה. אני כמובן מתנגד, ולא רק משום שהדבר נהוג בתפילות יום השישי במסגד אל־אקצא. גם לא בגלל שהתור לבדיקת מסמכים בווסרמיל לא ייראה כמו אולם ביקורת הדרכונים בנתב"ג, ואפילו לא מפני שנציג משפחת פשע בן 45 ויומיים יוכל להיכנס, בעוד שחנון בן 44 וחצי ייאלץ לחפש את החברים שלו.

 

אני מתנגד בעיקר מכיוון שאם הקבוצה הכי מסודרת בארץ אינה מסוגלת לארגן אשרות כניסה לשחקניה, היא אינה רשאית לדרוש תעודות זהות מאוהדיה.

 

  • הטור המלא בספורט "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלמה וצביקה שרף
איור: אופיר בגון
מומלצים