שתף קטע נבחר

צילום: index open, מאיר אזולאי

שביתה כללית ביום ב'? לא בכל האוניברסיטאות

התאחדות הסטודנטים הכריזה שתצטרף לשביתה הכללית ביום שני, אך לא בכל המוסדות מעוניינים להצטרף. "אנחנו לא גוף פוליטי", הסבירו באגודת הסטודנטים בטכניון. בבר-אילן טרם הכריעו. סטודנט ממרכז הארץ: "לא מוכן שיפגעו לי בלימודים"

בהתאחדות הסטודנטים הכריזו אמש (יום ה') כי לא יתקיימו לימודים בכל האוניברסיטאות במסגרת השביתה הכללית של ההסתדרות שתתחיל ביום שני, אך מבדיקת ynet עולה כי לא בכל האוניברסיטאות מסכימים ליישר קו עם ההחלטה.

 

עוד בערוץ החדשות:

שבע ברכות לבת של ישי - על חשבון הציבור

ביקורת על מערכת הביטחון: "יוצרים מהומה"

 

בטכניון שבחיפה יתקיימו הלימודים כרגיל ככל הנראה, בעוד שבאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן טרם התקבלה החלטה בנושא. "התפקיד שלי הוא לדאוג לסטודנטים שלי בקמפוס ולא לטפל בבעיות כלל ארציות או לשרת אידיאולוגיה חברתית כזו או אחרת", אמרה יעל אביטל, יו"ר אגודת הסטודנטים בטכניון, המתנגדת להשבתה. עם זאת, ההחלטה הסופית תתקבל רק ביום ראשון.

 

הטכניון. מסרבים לשרת אידאולוגיה חברתית (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
הטכניון. מסרבים לשרת אידאולוגיה חברתית(צילום: אלעד גרשגורן)

 

"גם במהלך חופשת הקיץ, בזמן שאגודות אחרות הקדישו את זמנם למחאת האוהלים אנחנו התמקדנו בהיערכות לקראת שנת הלימודים הקרובה מתוך הבנה שאנחנו לא גוף פוליטי והמטרה היחידה שלנו היא לאפשר לסטודנטים ללמוד בצורה הטובה ביותר", סיפרה אביטל. "עם זאת, כאגודה אנחנו בהחלט מעודדים פעילות קהילתית, וכל סטודנט שרוצה להיות פעיל חברתי, מתוקף היותו אזרח המעורב בנעשה במדינה מוזמן להתנדב לעמותות חברתיות ולהקדיש מזמנו למען המטרות החשובות לו".

 

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, הודיע אמש על השבתה כללית במשק ביום שני, לאחר שהמשא ומתן על צמצום העסקת עובדי הקבלן לא צלח. לקריאה הצטרף במהרה גם יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, שאמר כי "הסטודנטים נאבקים זה שנים בנושא עובדי הקבלן בקמפוסים ועובדים בתיאום מלא עם ההסתדרות לקראת ההשבתה". הודעתו של שמולי התקבלה לאחר שקיים סדרות דיונים עם ראשי אגודות הסטודנטים השונות ברחבי הארץ.

 

בבן-גוריון מתייעצים עם העובדים 

עם זאת, כפי שפורסם השבוע ב-ynet, בקרב הסטודנטים אין תמימות דעים בנושא ההשבתה על רקע הקריאה לצדק חברתי, ויש רבים הדורשים לקיים את הלימודים כסדרם. לפי שעה, מבדיקה שערך ynet עם אגודות הסטודנטים באוניברסיטאות עולה כי בתל אביב, בחיפה ובאוניברסיטה העברית תהיה ככל הנראה השבתה מלאה של הלימודים - אך באגודות הסטודנטים באוניברסיטאות בן גוריון, בר אילן והטכניון הנושא עדיין בבדיקה ויוכרע רק ביום ראשון.

  

מאגודת הסטודנטים בבר אילן נמסר כי ביום ראשון תתקיים פגישה בין נציגי ועד עובדי האוניברסיטה לבין נציגי ההסתדרות ושם הם יקבלו את החלטתם לגבי השבתת הקמפוס. "לאור בקשת ראשי האוניברסיטה, אגודת הסטודנטים תחכה עד לאחר פגישה זו ולאחריה תחליט האם הסטודנטים ישביתו את הלימודים ביום שני הקרוב", נמסר.

 

סטודנט ממרכז הארץ מחה על הכוונה להשבית את הלימודים בשיחה עם ynet. "ייתכן מאוד שאלו שעומדים בראש הנהגת הסטודנטים לומדים בחוגים למדעי הרוח או החברה ולכן יש להם הרבה זמן פנוי להפגנות, אבל כסטודנט להנדסה אין לי רגע אחד פנוי ואני לא מוכן שיפגעו לי בלימודים", אמר.


פורסם לראשונה 03/11/2011 23:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איציק שמולי. לא כולם מיישרים איתו קו
צילום: ירון ברנר
עופר עיני. הכריז על שביתה כללית
צילום: ירון ברנר
מומלצים