שתף קטע נבחר

אטיאס: הלוי מסית נגד חרדים, דבריו מזעזעים

ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי טען שההקצנה החרדית היא איום קיומי לפני איראן, והשר מש"ס הגיב בחריפות: "דברי בלע מבישים ומזעזעים". גפני: "לשקול העמדתו לדין". אייכלר: ההסתה נגד חרדים היא היא האיום הקיומי

סערת איראן מובילה את הדיון הציבורי בישראל למחוזות אחרים לגמרי - וגוררת סערה חדשה: דבריו של ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי על "הסכנה הקיומית" לישראל בשל ההקצנה החרדית, הובילו לתגובה חריפה מפי בכיר ש"ס וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר אריאל אטיאס. "דבריו של הלוי מזעזעים, מסיתים ומפלגים את עם ישראל, דווקא בזמן שהצורך באחדות נדרש יותר מאי פעם", הוא אמר ל-ynet.

 

אטיאס טען שהוא מתקשה להבין "איך יהודי, שהיה ראש המוסד, מתבטא בצורה מבישה, שקרית ומסיתה נגד ציבור יהודי שכל חטאו הוא שמירה על הגחלת ועל מורשת העם היהודי, מבלי לכפות אורח חיים על איש".

 

"לא כופים אורח חיים על איש" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"לא כופים אורח חיים על איש"(צילום: רויטרס)

 

על רקע הסערה התקשורתית סביב אפשרות תקיפת מתקני הגרעין באיראן, בכנס מחזור של בוגרי הפנימיות הצבאיות אמש טען הלוי ש"הסכנה הקיומית על ישראל, יותר מהגרעין האיראני, היא ההקצנה החרדית שהולכת ומחמירה. לא מתקבל על הדעת שישראל תגיד שיש עליה איום קיומי כי זה לא נכון".

 

הוא התייחס בהרחבה לנושא שמטריד אותו באמת: "ההתחרדות וההקצנה המחמירה מהווה סכנה גדולה יותר מאחמדינג'אד. התחנכתי בבני עקיבא, והיינו שם רוקדים בנות יחד עם בנים, האם אז הרבנים היו מופקרים? האם הייתה אז הפקרות? הקיצוניות החרדית החשיכה את חיינו".

 

"להכין מקלטים מההפצצות של הלוי"

אטיאס רתח למשמע הדברים. "לומר על ציבור יהודי שלם שאוהב את הארץ שהוא מסוכן יותר מאחמדינג'אד, שמבקש להשמידנו ללא הבדל בין חילונים לחרדים, מעלה את השאלה היכן שיקול הדעת של מי שהיה ראש מוסד. אולי לדעתו של הלוי צה"ל צריך להפנות משאבים ותשומת לב כלפי החרדים? אני דורש ממנו לחזור בו מהדברים ולהתנצל על דברי הבלע המסיתים. אלה דברים מבישים".

 

גם ח"כ משה כפני (יהדות התורה) ביקש להגן על הציבור החרדי. "יש לשים קץ לפטפטת וקשקשת של חלק מראשי השירותים החשאיים לשעבר וביניהם ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי", טען. "האמירה החמורה שלו המקוממת והמפלגת על החרדים והשוואתם לקיצונים באיראן,

 במיוחד בשבוע שיש טוענים שמילים יכולות להרוג - מן הראוי לשקול העמדתו לדין על ההסתה שבדבריו כנגד ציבור בישראל".

 

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ ישראל אייכלר, דרש התנצלות והוסיף בציניות ש"אם ההתחרדות היא סכנה קיומית יותר מהאיום האיראני, משמע שאין איום מאיראן - וזה כבר משמח. מדבריו עולה שאילולא האיום האיראני והערבי הוא היה מפציץ שכונות חרדיות 'שמחשיכים את חיינו' כלשונו, ואנו דורשים ממנו להבהיר את כוונתו, כדי שנכין מקלטים מפני הפצצות שלו. אני קורא לראש המוסד לשעבר לקחת אחריות על תוצאות ההסתה שלו. ההסתה נגד החרדים היא היא האיום הקיומי".

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אריאל אטיאס
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אביגיל עוזי
אפרים הלוי. בבני עקיבא רקדתי עם בנות
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים