שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מאבק ביוטיוב: למען פונדקאות לזוגות חד-מיניים

  משה וגל זוג כבר חמש שנים, וכעת החליטו להקים יחד משפחה. כשהבינו שהפונדקאות לזוגות חד-מיניים אסורה בישראל והנושא מדשדש בוועדות הכנסת - החליטו להעלות את המודעות לעניין באמצעות סרטון ביוטיוב. ויש גם עצומה

  מחאת הזוגות החד-מיניים מגיעה לרשת: למרות נטל כלכלי כבד, לא מעט זוגות הזקוקים לאם פונדקאית בוחרים לעשות זאת בחו"ל ולא בארץ - וביניהם נמצאים זוגות חד-מיניים רבים, הנאלצים לפנות למדינות מתפתחות כדי להגשים את חלומם להקים משפחה. זאת משום שחוק הפונדקאות בישראל קובע שקובע שעל המבקשים להיעזר בשירותי פונדקאות להיות "איש ואישה שהם בני זוג".

   

  ציון זה בחוק הביא לפני כשנה וחצי את איתי פנקס ובן זוגו יואב ארד לעתור לבג"ץ לשינוי החוק. בסופו של דבר נקבע כי משרד הבריאות יקים ועדה "לבחינת הסדרי הולדה ופריון", שאמורה להגיש את המלצותיה, לאחר דחיות, בחודש דצמבר. השניים, שמשכו את עתירתם בהמלצת השופטים, בחרו להביא את ילדיהם באמצעות אם פונדקאית בחו"ל. 

   

  קראו עוד על הורות חד-מינית: 

   

  אתמול (א') הרימו את הכפפה גם בני הזוג משה לניאדו וגל פלג, בני 35 מתל אביב, שמימנו מכיסם הפרטי ובעזרת חברים הפקת סרטון להעלאת המודעות למאבק, ופרסמו אותו ביוטיוב. בסרטון מופיעה הסיסמה "אל תיתנו לאף אחד לקחת לכם את החלום", ובסופו קריאה להצטרף לעצומה "פונדקאות להומואים בישראל".

   

     

  "כיום תהליך הפונדקאות בארץ מוגבל לזוגות סטרייטים בלבד, והפונדקאות לזוגות חד-מיניים אסורה", מספר לניאדו ל-ynet. "לצורך העניין, גם אישה עקרה ללא בן זוג אינה יכולה להביא ילד לעולם באמצעות אם פונדקאית בארץ.

   

  "בן זוגי ואני יחד כבר קרוב לחמש שנים. לכל אחד יש צורך בשייכות ובהקמת תא משפחתי חם. אין לי תשובה שונה ממה שכל סטרייט יגיד - גם אני רוצה לשמוע תינוק צוחק ולחתל ילדים. אני רוצה לעבור את אותו התהליך של כל זוג עובר.

   

  "אנחנו רוצים ויכולים להיות הורים נהדרים, אבל ככל שחקרנו והתעמקנו באפשרויות שעומדות לפנינו, הבנו שהאופציות די מוגבלות. הדרך היחידה היא לעשות את זה בחו"ל, בתהליך מסורבל ויקר ובתנאי תברואה של מדינות עולם שלישי. במקום להמשיך לקטר, החלטנו לעשות משהו להעלאת המודעות, כדי לאפשר פונדקאות להומואים בישראל".

   

  העצומה נמצאת כאמור ברשת פחות מ-24 שעות, וכבר התווספו לה למעלה מאלף חתימות של תומכים, המאמינים כמוהם שהגיע הזמן לשנות את החוק.

   

  מלבד העלות הגבוהה, מוצא לניאדו עוד חסרונות רבים באפשרות הקיימת עבורם מחוץ לגבולות המדינה: "הדבר דורש ניתוק פיזי מהאם הפונדקאית. היינו רוצים ללוות אותה כדי לראות שהיא מקבל את הטיפול הטוב ביותר, ולחוות איתה את תהליך ההריון ללא ניתוק רגשי ממנה בזמן הזה. אני קורא לכל מי שהדבר נוגע לו ומאמין בו להצטרף לקבוצה שלנו בפייסבוק, למען פונדקאות להומואים בישראל".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "רוצים ויכולים להיות הורים נהדרים". משה וגל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים