שתף קטע נבחר

כתובת "רבין מחכה לך" בבית פעילת שלום עכשיו

חגית עופרן מירושלים, שעוקבת אחרי ההתנחלויות מטעם ארגון השמאל, ממשיכה להיות יעד לפעולות "תג מחיר". האלמונים השאירו כתובות עם שמות מאחזים לא חוקיים. "בהתקפה שלוחת הרסן של הכנסת על השמאל מכינים את הקרקע גם לפעולות כאלה", היא הגיבה

ממשיכים לסמן את ארגון השמאל שפועל נגד ההתנחלויות. כתובות "תג מחיר" רוססו הלילה (יום ג') שוב בביתה בירושלים של חגית עופרן, בכירה ב"שלום עכשיו". ערב יום הזיכרון הממלכתי לראש הממשלה שנרצח, נכתב בין היתר "רבין מחכה לך" ו"חגית עופרן ז"ל".

 

"תג מחיר" - כותרות אחרונות:

מבוכה לפרקליטות: נאשמים ב"תג מחיר" שוחררו  

האלוף דנגוט: לשפר החיים בגדה ולגנות 'תג מחיר'

חשד לתג מחיר: 20 עצי זית נכרתו בבית צפאפא

 

אלמונים שבאו לביתה של עופרן, מנהלת פרויקט המעקב אחר התנחלויות של "שלום עכשיו", ריססו כתובות "תג מחיר" ו"גבעת אסף" - שמו של אחד מהמאחזים הבלתי חוקיים שהמדינה אמורה לפנות בתקופה הקרובה, מהלך שמעורר תסיסה בימין. עוד נכתב בחדר המדרגות "ד"ש עוז ציון" - שמו של המאחז שבמהלך פינויו אתמול נעצרו 12 פעילים, בהם קטינים.

 

הכתובת על הקיר (צילום: שלום עכשיו) (צילום: שלום עכשיו)
הכתובת על הקיר(צילום: שלום עכשיו)

 

כתובות רוססו (בצבע אחר ובשגיאת כתיב - "תג מכיר") גם על רכב שחנה ברחוב ונשא מדבקות של "שלום עכשיו", אך אינו שייך לעופרן. כוחות משטרה הגיעו למקום. "עוד לא איתרתי את בעל הרכב, שמעתי שהוא במילואים", סיפרה הבוקר עופרן ל-ynet, "שאר השכנים שקירות ביתם ספגו גם הם כתובות, מזועזעים מהאלימות והבוטות שיש במהלך כזה. אני מאמינה במשטרה ומקווה שהיא לוקחת את החקירה ברצינות וגם תתפוס את האנשים שעומדים מאחורי זה".

 

עוד בערוץ החדשות:

לפני הדו"ח: "מצפים לסנקציות חונקות נגד איראן"

'סרקוזי: נתניהו שקרן. אובמה: לי נמאס ממנו יותר' 

מאיר דגן נזכר בסיירת רימון: "הרגנו עשרות רבות"

 

עופרן סיפרה על התחושות הקשות עמן נאלצה להתמודד הבוקר: "ההרגשה היא לא נעימה. יש כאן ניסיון הפחדה והשתקה. זה חלק משיח שלם שמתנהל כאן בארץ ומגיע גם מלמעלה. בכנסת ישנן כל מיני הצעות חקיקה שמטרתן למנוע את פעילותם של ארגוני שלום ואנו לא רואים שהממשלה מנסה בכלל להילחם בתופעה הזו".

 

בכירת "שלום עכשיו" המשיכה ומתחה ביקורת על מפלגות הימין בכנסת: "אני רואה בזה חלק מהתקפה שלמה נגד השמאל שמגיעה מלמעלה. אני לא אומרת שראש הממשלה שולח את המרססים, אבל בהתקפה שלוחת הרסן של הכנסת על השמאל בעצם מכינים את הקרקע גם לפעולות כאלה".  

 

"תג מכיר" על רכב שחנה ברחוב. "ההרגשה לא נעימה" (צילום: שלום עכשיו) (צילום: שלום עכשיו)
"תג מכיר" על רכב שחנה ברחוב. "ההרגשה לא נעימה"(צילום: שלום עכשיו)

 

למרות התחושות הקשות, עופרן לא מתכוונת לוותר על פעילויותיה. "זה לא אישי משום האישיות שלי, מי שבא רצה לפגוע בי משום הפעילות שלי", הסבירה, "לפעמים האינטנסיביות שלהיות בחזית המאבק קשה לי, אבל אני גם שמחה שיש לי אפשרות להשפיע ולפעול במשהו שאני מאוד מאמינה בו, לעתיד המדינה".

 

היא הוסיפה: "אני לא ממש חיה בפחד, אבל חשש מסוים קיים. אני משתדלת לנקוט זהירות ולשים לב לדברים לא שגרתיים, אך בינתיים זה לא משפיע על סדר

היום".

 

בתגובה למעשים אמר מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, כי "האחריות על פעולות 'תג מחיר' מונחת על כתפיו של נתניהו. ההסתה וההתלהמות של חברי הקואליציה בעד המאחזים הבלתי חוקיים ונגד מערכת המשפט וארגוני השמאל מחלחלת לשטח ומעניקה גיבוי למפגעי 'תג המחיר'".

 

רק השבוע רוססה כתובת "תג מחיר" על קירות משרדי הארגון בירושלים. כמו כן, התקבל איום טלפוני על פצצה שהוטמנה במשרדים, אך בסריקות לא נמצא דבר. לפני כחודשיים כבר אירע מקרה דומה, וליד דלת ביתה של עופרן רוססו כתובות - בין היתר "הסוף קרב". "זה לא נעים אך אני לא היחידה", היא אמרה אז ל-ynet. "בכירים בצה"ל ופעילים אחרים קיבלו גם כן כתובות, אנו יודעים עם מי יש לנו עסק". עם זאת, המשטרה עדיין לא יודעת כנראה עם מי בדיוק יש לה עסק - וטרם נעצרו חשודים במעשים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשטרה לא עצרה חשודים אחרי הפעם הקודמת
צילום: שלום עכשיו
חגית עופרן
צילום: דודי ועקנין
נקמת מאחז גבעת אסף
צילום: שלום עכשיו
מומלצים