שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

פרקליט קצב: אונס בוונוס? השופטים היו מאמינים

העליון קבע כי הנשיא לשעבר אנס והשאירו על כנו את העונש, 7 שנות מאסר. עו"ד פלדמן תקף: "לא סומך על האינטואיציה השיפוטית של ביהמ"ש, במקרי אונס חבל על הסנגוריה". הוא המליץ לנאשמים ללמוד את הלקח ולקבל עסקאות טיעון

הנשיא לשעבר אנס ושקרן  - זוהי השורה התחתונה של הכרעת בית המשפט העליון במשפט משה קצב, שיהפוך לנשיא הישראלי הראשון בכלא, לשבע שנים, החל מ-7 בדצמבר. לאחר ההכרעה, תקף במילים חריפות במיוחד תקף פרקליטו של קצב, עו"ד אביגדור פלדמן, את השופטים. 

 

משה קצב הולך לכלא - כל הכתבות:

קצב ייכנס לכלא ב-7 בדצמבר: "יחס כמו כל אסיר"

יום דינו של הנשיא האנס: משה קצב יצא מביתו

לקריאת הכרעת הדין במלואה  

 

 

"אני לא מסכים לפסיקתו של בית המשפט העליון, אבל הוא אמר את דברו", פתח פלדמן, ואז החל בביקורת. "אני מאחל לכל אחד מאיתנו שיגיע גבר או אשה ויגיד 'לפני 11 שנים אנסת אותי'. תנסה להוכיח שלא אנסת, אין לך שום סיכוי". על שופטי המחוזי, שגזר דינם הושאר על כנו, אמר הסנגור הבכיר: "בית המשפט המחוזי היה מאמין למתלוננת, גם אם היתה באה ואומרת שהאונס התרחש בכוכב ונוס".

 

השופטים קבעו כי א' מהימנה עליהם ולעומת זאת כתבו: "עדות קצב בלתי אמינה בעליל". על כך אמר פלדמן: "מושג המהימנות תלוי כולו באינטואיציה השיפוטית של בית המשפט, שאני לא סומך עליה באופן מיוחד".

 

"הוכחנו שלפחות אחד מסיפורי האונס לא יכול היה להתרחש" (צילום: עומר מירון) (צילום: עומר מירון)
"הוכחנו שלפחות אחד מסיפורי האונס לא יכול היה להתרחש"(צילום: עומר מירון)

 

"בית המשפט אמר בעצם, במקרי אונס חבל על הסנגוריה", המשיך סנגורו של קצב לתקוף. "הוכחנו באופן חד משמעי שלפחות אחד מסיפורי האונס לא יכול היה להתרחש

לפי הכרונולוגיה של המתלוננת", טען פלדמן ואמר כי המתלוננת א' שכנעה את בית המשפט "בגיבוי לחץ מאסיבי של התקשורת והציבור. הוא האמין לה כי היא באה עם גייסות".

 

לגבי הצעדים הבאים של קצב, אמר סנגורו: "אנחנו נקרא את הכרעת הדין המלאה, שמענו רק תקציר, נשקול ונבדוק אם יש טעם לדיון נוסף". את דבר סיים בפנייה לנאשמים בעבירות מין: "אני ממליץ מכאן לכל אחד שמציעים לו הסדר טיעון - קח אותו. אל תקווה שבית המשפט ימצא את חפותך".

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא לשעבר קצב, היום. הולך לכלא
צילום: רויטרס
עו"ד פלדמן. תקף בחריפות
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים