שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

קצב לכלא: "אמרתם שאין תיק, ועכשיו אין ספק?"

המשנה לפרקליט המדינה לשעבר יהושע רזניק אמר שחש אי נוחות בעקבות דחיית הערעור בעליון. "בהתחלה התובעים חששו שאין פה תיק, זה היה צריך לנקר בראשיהם של השופטים"

הרכב השופטים בבית המשפט העליון דחה הבוקר (יום ה') פה אחד את הערעור שהגיש משה קצב על הרשעתו באונס ועבירות מין נוספות, וקבע שהנשיא לשעבר יירצה 7 שנות מאסר החל מ-7 בדצמבר. אך יש במערכת המשפטית מי שלא מרגיש שלם עם הכרעת הדין ומותח ביקורת על שיקול הדעת של הרכב השופטים. "המשפט הזה, על כל ההשתלשלות שלו, מעורר בי תחושה קשה", אומר יהושע רזניק, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה.

 

ערעור קצב נדחה - כתבות אחרונות:

 

בדבריו מכוון רזניק להתעלמות - לשיטתו - של שופטי העליון מסיבוב הפרסה שביצעה הפרקליטות מאז ביקשה להגיע עם קצב להסדר טיעון ועד להתנהלות הנחרצת מאז הוגש לבסוף כתב האישום. "התחושה הקשה שלי נובעת מכך שפרקליטות המדינה טענה בזמנו, בכתב ובעל פה, שאין לה תיק נגד קצב", הסביר. "נכון שאמרו 'אם קצב לא ייקח את הסדר הטיעון - נלך על התיק הגדול יותר', אבל אמרו במפורש, גם יהושע למברגר וגם שי ניצן, שהתיק הזה יכול ליפול באופן קולוסאלי. ושניהם תובעים שמכירים את החומר וראיינו את המתלוננות".

 

"איך המתלוננות הללו קמו כעוף החול בעיני הפרקליטות ועליהן הקימו כתב אישום והרשעה?" תוהה רזניק. "מקומם אותי שזה קורה אחרי שפרקליט אומר 'אין לי ראיות'. אני חושב שזה היה צריך לנקר בראשיהם של שופטי העליון. הם היו צריכים לשאול איך יכול להיות שקודם אמרתם שאין תיק, ופתאום יש הרשעה מעל לספק סביר? אני לא מבין את זה".

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות:

 

עורך הדין הפלילי ירום הלוי אמנם תהה גם הוא על הנחרצות בהרשעת המחוזי ובהחלטת העליון, אך את עיקר האחריות הוא תולה בהעדפתו של קצב לא להסכים לעסקת הטיעון:

"יש פה מסר חשוב של בית המשפט העליון לעודד הגשת תלונה על עבירות מין, אבל כסנגור אני גם לא יכול להתעלם מסתירות אצל המתלוננות ומהתמיהות שעלו בעקבות עדויותיהן", אמר בשידור החי ב-ynet.

 

בתגובה לטענות עו"ד אביגדור פלדמן, פרקליטו של קצב, כי "בית המשפט לא הקשיב לו", ענה: "קל לי להזדהות עם כל סנגור שמאמין בחפות של מרשו ולא נענה על ידי בית המשפט. אני לא נכנס לניסוח - אם לא הקשיבו לו בכלל או כן הקשיבו לו - אבל קל לי להבין ללבו. אני מניח שהיו טענות לגבי מהימנות המתלוננות אבל בית המשפט אמר את דברו. יש פה מסר גם לנאשמים שלא רוצים לאמץ הסדר טיעון שהסנגור מציע להם. מעכשיו נאשמים יעשו חושבים לפני שהם עושים טעויות פטאליות כמו קצב".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב ביציאה מבית המשפט העליון
צילום: EPA
צילום: איי פי
עו"ד רזניק. "המתלוננות קמו כעוף החול?"
צילום: איי פי
עו"ד הלוי. "מבין ללבו של פלדמן"
מומלצים