שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רגע לפני חוק הקדימות: אלפים חותמים על אדי

  11 אלף איש חתמו בתוך שבוע על כרטיס אדי לתרומת איברים. מדובר במספר שיא של חותמים, בעקבות קמפיין חדש של המרכז הלאומי להשתלות שמטרתו ליידע את הציבור על חוק הקדימות בתור להשתלת איברים לחתומים על הכרטיס

  רק בתחילת נובמבר החל הקמפיין החדש לחתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים - ובתוך שבוע הצטרפו 11 אלף חותמים נוספים. הקמפיין החדש, של המרכז הלאומי להשתלות ומשרד הבריאות, מיידע את הציבור על חוק הקדימות להשתלות איברים לחתומים על אדי, לאחרונה לתוקף. 

   

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון לחצו כאן  

   

  תרמו חיים:

  אחרי אשפוז של שנתיים - מיכאל קיבל לב חדש

  ללא הבדלי דת: ליבו ואיבריו של מוסא הצילו 5

  מיקה בת ה-5 טבעה בכנרת; איבריה הצילו 4

   

  על פי החוק החדש חתימה על כרטיס אדי מקנה מעין ביטוח למחזיק הכרטיס ולבני משפחתו באמצעות קדימות בתור להשתלה במידה ויזדקק. מי שיחתום על הכרטיס עד ל-31 בדצמבר 2011 יהנה מהקדימות בתור באופן מיידי. מי שיחתום לאחר תאריך זה ייאלץ להמתין שלוש שנים על מנת שיהיה זכאי לקדימות.

   

   

  הקמפין החדש כולל פרסום על גבי אוטובוסים בכל רחבי המדינה, תשדירי רדיו ובאנרים באינטרנט עם אופציה לחתימה מקוונת על הכרטיס. בנוסף מוצבים דוכני החתמה ברשת קניוני עזריאלי, בקניווני ישראל, ברשת פרומול, בתחנות רכבת ישראל ובבסיסים הצבאיים. רשת ארומה ישראל נרתמה גם היא לקמפיין וניתן לחתום בכל סניפי הרשת על הכרטיס.

    

  "כיום המודעות לנושא עלתה מאוד וכלל מדינת ישראל יודעת ומודעת לחשיבות החתימה על כרטיס אדי ולכך שזה כרטיס מציל חיים", אומרת דבורה שרר, דוברת המרכז הלאומי להשתלות. "אני רוצה לציין כי אחוז ההסכמות של משפחות לתרום איברים עומד על יותר מ-50%. זהו נתון יפה אבל לא מספיק ואנחנו שואפים ל-100% הסכמה. למשפחה קל הרבה יותר לקבל החלטה לתרום איברים כאשר הם יודעים שזה היה רצון הניפטר ושזו בקשתו. בחרנו להקל את ההנעה לפעולה של האזרחים ולתת להם את הנגישוות לחתימה בדרכים שונות, על מנת שיוכלו להחתום על הכרטיס בדרך שנוחה להם".

   


   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כרטיס אדי. קדימות בתור להשתלת איברים
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים