שתף קטע נבחר

סלמן או אחמד רושדי? שאלו את פייסבוק

הרשת החברתית החליפה את שמו של סלמן רושדי לאחמד - כפי שמופיע לו בדרכון. לאחר שכתב בטוויטר שלו שזה כמו לקרוא לפול מקארתני "ג'יימס", הוא קיבל את שמו בחזרה

הסופר סלמן רושדי נחסם בפייסבוק, ולאחר מכן הופיע בניגוד לרצונו ברשת החברתית בשמו המקורי אחמד. לאחר שהתלונן על כך בפניהם ובאופן פומבי - הוחזר שמו המקורי ורושדי הכריז על נצחון. כך על פי דיווח של הניו יורק טיימס.

 

עוד על פייסבוק

 

"מדהים", כתב רושדי בחשבון הטוויטר שלו, "לפני יומיים פייסבוק סגרו את החשבון שלי ואמרו שהם לא מאמינים שאני עצמי. הייתי צריך לשלוח להם צילום של הדרכון שלי". פייסבוק דורשת מגולשים להזדהות בשמם האמיתי "כדי שתמיד תדע למי אתה חובר", להגדרת, ולא מרשה להרשם בכינוי. הרשת החברתית מנסה גם למנוע התחזויות לאנשים מפורסמים - ודורשת מאנשים שנרשמים בשם של אדם מפורסם אמצעי זיהוי ממשי.

 

רושדי שלח את הדרכון לפייסבוק, וכתב "(פייסבוק) אמרו שזה אני אבל התעקשו שאשתמש בעמוד שלי בשם אחמד שמופיע בדרכון שלי לפני סלמן ושמעולם לא השתמשתי בו". רושדי מופיע בטוויטר בשם סלמן, ואף קיבל חותמת אותנטיות מהאתר. בטוויטר לא מחייבים שימוש בשם האמיתי.

 

רושדי ציין שאם אסור להתייחס לשם אמצעי כשם פרטי, אז פול מקארתני הוא למעשה ג'יימס וסקוט פיצג'רלד הוא למעשה פרנסיס, ובהמשך הסביר שבגלל שלאביו קוראים אניס אחמד, השם אחמד מופיע גם בדרכון שלו, אבל שהוריו וחבריו קוראים לו בשם סולמן. על פי הציוצים של רושדי חלפה רק כשעה מהרגע שהתלונן על ההחלפה ועד שפייסבוק החזירה לו את שמו סלמן. "משבר זהות בגיל שלי", כתב רושדי בן ה-64, "ממש לא יהיה כיף. תודה טוויטר!".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים