שתף קטע נבחר

מתכנן לטוס לחלל? ביטוח נסיעות כבר יש לך?

החלליות עדיין לא התייצבו על כן השיגור ותיירות החלל מתבשלת לה בעצלתיים, אבל חברת ביטוח כבר הודיעה שתציע ביטוחי נסיעות מתאימים. האם המחיר יהיה בשמיים?

ביטוח הנסיעות הזה יהיה בתוקף גם מחוץ לאטמוספירה. תאגיד הביטוח אליאנץ הודיע על שיתוף פעולה עם איגוד החברות הבינלאומי לטיסות חלל (ISTA), לפיתוח פוליסות ביטוח לתיירי החלל.

 

עוד בערוץ התיירות:

 

על פי ההודעה, החברה מתחייבת ללוות את נוסעי החלל לפני הטיסה, במהלכה ולאחר הנחיתה, כדי להבטיח שחוויית החלל שלהם ושל בני משפחתם הממתינים על הקרקע תהיה בטוחה ונוחה ככל שניתן. רק לאחרונה הודיעה "וירג'ין גלקטיק" כי טיסת הבכורה שלה תמריא באוקטובר 2012. כעת מתכוונת חברת הביטוח הגדולה לפנות למפעילי הטיסות הללו ולתיירים העתידיים כדי להציע את מרכולתה.

 

בכיר בתאגיד הביטוח אמר כי הם רואים בתיירות החלל שוק חדש שיתפתח בדור הבא. "שיתוף הפעולה שלנו עם האיגוד לטיסות חלל משקף את התמיכה והעניין שיש לנו בתעשיית הנסיעות בחלל", הוסיף.

 

במסגרת שיתוף הפעולה מתוכננים פתרונות בתחום הביטוח לתיירי החלל, למדענים, ולחברות שיפעילו את הטיסות. עוד מתוכננים פתרונות בתחום הסיוע הרפואי וייעוץ מקצועי לתיירים. בשלב זה טרם פורסם מידע לגבי עלויות הביטוחים השונים והיקף הכיסוי.

 

שוק טיסות התיור לחלל רווי הבטחות בשנים האחרונות - ומעט מאוד מעשים אמיתיים מחוץ לאטמוספירה.

עד עתה הסתפקו תיירי החלל ב"לתפוס טרמפ" על אחת מהחלליות שממילא שוגרו, בעיקר במסגרת תוכנית החלל הרוסית. הדבר סייע לרוסים במימון הפרויקטים השונים.

 

לפני זמן לא רב פורסם כי יזם הרפתקן ויתר על טיסתו, לאחר שהמתין במשך שבע שנים למיזם "וירג'ין גלקטיק" שיפרוש כנפיים. האיש קיבל החזר בסך 200 אלף דולרים שכבר שילם עבור הכרטיס הנכסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ארזת לבד? כלי הרכב של וירג'ין גלקטיק
צילום: AP
מומלצים