שתף קטע נבחר

ח"כיות בעצומה לנשיא: אל תחון את משה קצב

"הנשיא לשעבר משה קצב מנהל מערכה תקשורתית שבאה ליצור אווירה ציבורית למתן חנינה", כתבו חברות כנסת בעצומה ששלחו לנשיא פרס. ומי לא חתמו?

שורת חברות כנסת חתמו במהלך היום (ד') על עצומה לנשיא המדינה, שמעון פרס, נגד חנינה לנשיא המורשע משה קצב. את העצומה יזמה חברת הכנסת ציפי חוטובלי (ליכוד). חברות הכנסת אנסטסיה מיכאלי ואורלי לוי מישראל ביתנו סירבו לחתום. עד כה חתמו הח"כיות לימור לבנת, שלי יחימוביץ', אורית נוקד, עינת וילף, זהבה גלאון, מרינה סולודקין, יוליה שמלוב-ברקוביץ', חנין זועבי, אורית זוארץ ונינו אבסדזה. ראיון עם משה קצב יפורסם בגיליון יום ו' של "ידיעות אחרונות".

 

מבית הנשיא לכלא - כותרות אחרונות ב-ynet:

קצב מתראיין: מתנצל אם פגעתי, לא אתאבד

 

בעצומה לנשיא, כתבו חברות הכנסת כי "בימים האחרונים, לאחר דחיית הערעור שהגיש הנשיא לשעבר, משה קצב, נגד הרשעתו באינוס, מנהל קצב מערכה תקשורתית, שדומה שבאה להכין את הקרקע ליצירת אווירה ציבורית למתן חנינה בעניינו ולפטור אותו מהעונש שהוטל עליו. לצערנו ולבושתנו, גם אנשי ציבור ממגזרים ומחלקים שונים של הציבור שותפים במערכה זו". 

 

"כחברות כנסת, המייצגות בין השאר את ציבור הנשים בישראל, אנו מביעות מחאה נמרצת כנגד קמפיין מביש זה.

חנינה לנשיא שניצל את מרותו ואנס תהיה אות קלון לחברה הישראלית וליחסה לנשים ותסיג לאחור את ההישג התודעתי שאפשר לראות בפסק הדין, שניתן ללא מורא וללא משוא פנים".

 

עוד כתבו כי "פסיקת בית המשפט המחוזי ואישושה על ידי בית המשפט העליון מהוות נקודות ציון חשובות, בדרך לסיום הפרק הכואב בהיסטוריה של הפגיעה בנשים וההפליה כלפיהן. אם תינתן, חלילה, חנינה לקצב, תהפוך פסיקת בית המשפט העליון לאות מתה. אם נשיא שהורשע בשני מעשי אינוס לא יישב בכלא על מעשיו, יהיה זה פרק שחור בתולדות שלטון החוק הישראלי, פגיעה נוספת בנשים שנפלו קורבן למעשיו ופגיעה משמעותית בדרכן של נשים לאוטונומיה מלאה על גופן. על כן אנו פונות אליך בבקשה לחזק את ידיך, לבל תגבר מידת הרחמים על מי שהתאכזר".

 

בראיונות לכלי התקשורת שפורסמו הבוקר אמר קצב כי הוא "שבר כלי", אך הבטיח על רקע חרושת שמועות כי אין בכוונתו להתאבד. בשיחה עם שמעון שיפר מ"ידיעות אחרונות" אמר הנשיא לשעבר כי הוא מתנצל בפני המתלוננות "אם פגע בהן". באותה נשימה הבטיח להמשיך להילחם לחפותו: "צדקתי תצא לאור - גם אם זה יהיה אחרי מותי".

 

בתגובה לדחיית ערעורו בבית המשפט העליון, אמר קצב: "אני מכבד את החלטת השופטים, אבל הם טעו. לא ניתן לבסס את ההרשעה שלי רק על הקביעה שהעדה העיקרית אמינה". הנשיא לשעבר, שב-7 בדצמבר יחל לרצות עונש מאסר של 7 שנים, הבהיר כי הוא מבטיח למשפחתו להיות חזק. עם זאת, הודה: "גם ברזל שמכים בו מכות כפי שהכו בי בחמש השנים האחרונות בסופו של דבר מתכופף".

 

ראיון עם משה קצב יפורסם בגיליון יום ו' של "ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב בבית המשפט העליון
צילום: רויטרס
חוטובלי, יוזמת העצומה
צילום: גיל יוחנן
כן חתמה: ח"כ שמלוב-ברקוביץ'
צילום: עמית מגל
מומלצים