שתף קטע נבחר

צילום: AP, Getty Images imagebank

דיווח: אם אסד ייפול, ישתלט חיזבאללה על ביירות

גורמים המקורבים לארגון השיעי סיפרו על ההכנות ליום שאחרי נפילת המשטר הסורי - ביניהן האפשרות להשתלט על הבירה הלבנונית, במהלך גדול יותר מאשר ב-2008

האם חיזבאללה ינסה להשתלט סופית על לבנון במקרה של נפילת שלטון אסד? רשת "אל-ערביה" דיווחה היום (ג') כי בקרב הנהגת חיזבאללה שורר חשש כי החרפה נוספת בהתקוממות העממית בסוריה עלולה להוביל לנפילת המשטר, הנחשב לבעל בריתו האסטרטגי של הארגון השיעי.

 

השבר הסורי - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

על-פי הדיווח, הנסמך על גורמים המקורבים לחיזבאללה, חרף דברי ההרגעה שמפזר לכל עבר מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, בשיחות סגורות התסריטים מהם חושש הארגון נראים אמיתיים למדי. ההתקוממות הנמשכת זה החודש התשיעי, השעייתה של סוריה מהליגה הערבית, העריקה המתגברת מהצבא והתחמשות המורדים הסורים, הביאו את מועצת השורא של חיזבאללה לשקול בין היתר "מהלך נרחב בשטח", דוגמת ההשתלטות על ביירות במאי 2008. אלא שהפעם מדובר כנראה במהלך נרחב בהרבה, הדומה למעשה להפיכה צבאית.

 

"ברגע שבו חיזבאללה יחוש כי נפילת המשטר של אסד ממשמשת ובאה, חוליות חמושות יחלו לפעול במהירות כדי להשתלט על החלקים המערביים והמזרחיים של ביירות. הפעולה הזו תתואם עם בני ברית ובהם תנועתו של מישל עוון תחת הכותרת 'הגנה על ההתנגדות והנשק שלה בתוך לבנון'", אמרו הגורמים.

 לדבריהם, יסביר חיזבאללה את ההשתלטות כמהלך שנועד להעמיד כוח מול הגורמים בלבנון שזוממים לצור על ההתנגדות בתיאום עם גורמי חוץ, בראשם ישראל, ולנצל את הפלת משטר אסד כדי לחסל את חיזבאללה.

 

לפני יותר משבוע קרא נסראללה לישראל ולארה"ב "להבין היטב כי מלחמות נגד איראן וסוריה לא יישארו רק בשטחן של מדינות אלה, אלא יתגלגלו לכדי מלחמה אזורית כוללת". בנאום שנשא לרגל "יום השהיד", אמר נסראללה כי "למרות כל האיומים באזור, המצב היום נוטה לטובת עמי האזור ומצבו של ציר ההתנגדות טוב יותר מאי פעם". נסראללה קרא לכל מי שמייחל לנפילת משטרו של אסד לזנוח את תקוותיו, משום ששאיפה זו "תיכשל כפי שנכשלו בעבר" שאיפות דומות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. ברית נגד חיסול חיזבאללה
צילום: EPA
אסד. חוששים מנפילתו
צילום: EPA
מומלצים