שתף קטע נבחר

מועמד רפובליקני: למה ישראל צריכה את עזרתנו?

עניין הגרעין האיראני עלה במהלך העימות של מועמדי המפלגה בפריימריז. הם הסכימו כי סנקציות על איראן עדיפות. רון פול הצהיר כי לא יסייע לישראל, אם תתקוף באיראן: "מדוע שנשלח את ילדינו והכסף שלנו לישראל?"

המועמדים הרפובליקנים בפריימריז של המפלגה לתפקיד מועמד המפלגה לנשיאות - בעד סנקציות על איראן ונגד תקיפת מתקני הגרעין שלה: המועמד מיט רומני אמר הלילה (יום ד') בעימות בוושינגטון כי "חרם נפט יעלה את המחיר, אבל חרם כזה יהיה זול ממלחמה ומאיראן גרעינית". רומני התייחס גם לקשר עם ישראל ואמר: "אם אהיה נשיא, הנסיעה הראשונה שלי תהיה לישראל כדי להפגין את הידידות שלנו".

 

בחירות 2012 - כתבות אחרונות ב-ynet

סוקרים דמוקרטים לאובמה: "פנה מקום להילרי"

הרמן קיין שוב התבלבל: "טליבאן בממשלת לוב"

ארה"ב: גינגריץ' קיבל מיליונים מהתאגיד שתקף

עימות רפובליקני: הסיוע לישראל "יתחיל מאפס"?

 

המועמדים נשאלו הפעם שאלות בנושא חוץ וביטחון. עניין הגרעין האיראני עלה גם הוא במהלך העימות. המועמד ריק פרי נשאל האם יש סנקציות שיעצרו את איראן? הוא השיב שבהחלט: "אנחנו צריכים להטיל סנקציות על הבנק המרכזי של איראן וזה מה שאנחנו צריכים לעשות עוד לפני שמדברים על אפשרות צבאית. זה ישתק את הכלכלה שלהם".

 

יו"ר בית הנבחרים לשעבר, ניוט גינגריץ', ענה: "העובדה היא שיש מקורות אנרגיה בארצות-הברית שיכולים להחליף את הנפט האיראני. אנחנו צריכים אסטרטגיה כדי לעצור את איראן בלי פעילות צבאית. אנחנו יכולים לשבור את איראן בתוך שנה על ידי בלימת הנפט האיראני - בלי צורך במלחמה"..

 

המועמדת מישל בקמן בחרה לתקוף את הנשיא ברק אובמה. "איראן הצהירה באוגוסט שהיא רוצה למחוק את ישראל. הוא (אחמדינג'אד) ישתמש בזה גם נגד אמריקה. זו המציאות. שנתיים וחצי אובמה נתן לאיראנים זמן לפעול. בזמן שהיינו צריכים מנהיג - לא היה לנו".

 

המועמדים גם נשאלו "אם ישראל תתקוף את איראן, האם תעזור

 לישראל?". הרמן קיין, שהפגין עד עתה ידע מועט בנושאי חוץ, השיב: "אבדוק אם יש להם סיכוי טוב להצליח. אם לישראל יש תוכנית להצליח, אני אתמוך בה".

 

רון פול היה נחרץ והצהיר כי לא יסייע לישראל. "אני לא מצפה שזה יקרה. ראש המוסד הפורש אומר שזו טיפשות. זה לא יקרה ואם זה יקרה, מדוע ישראל צריכה את עזרתנו? אנחנו צריכים לזוז מהדרך". לאחר מכן הוא פירט, מדוע אין לסייע לישראל: "לישראל יש 200-300 טילים גרעיניים. מדוע שנשלח את ילדינו והכסף שלנו לישראל? תחשבו על הכסף שנתנו למצרים ותראו מה קורה עכשיו עם כל הכסף שהשקענו שם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומני. ביקור ראשון כנשיא בישראל
צילום: AP
קיין. אתמוך בתוכנית תקיפה טובה
צילום: AP
פול. ישראל לא צריכה את עזרתנו
צילום: AFP
מומלצים