שתף קטע נבחר

השר לביטחון פנים: חושש מרצח פוליטי

"מדובר בחשש בכל קשת המפה הפוליטית", אמר יצחק אהרונוביץ' בתשובה לשאילתא במליאת הכנסת

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר היום (ד') במליאת הכנסת כי הוא חושש מרצח פוליטי נוסף - 16 שנה אחרי שראש הממשלה יצחק רבין נורה למוות. בתשובה לשאילתה בנושא פשעי השנאה המכונים "תג מחיר" במליאת הכנסת, אמר השר כי החשש נוגע לכל קצוות הקשת הפוליטית.

 

עוד בערוץ החדשות:

מאחורי הסורגים: ענת קם החלה את ריצוי מאסרה

החזית המצרית: "צה"ל נערך לתרחישי הידרדרות"

 

חבר הכנסת יצחק הרצוג (עבודה) אמר כי בדיון כי בעקבות פעולות תג מחיר כלפי "שלום עכשיו" ופעילת הארגון חגית עופרן, הוא מבקש לדעת "אם קיימת סכנה לרצח פוליטי נוסף, מה מתכוון השר לעשות בנדון והאם המשטרה הקצתה משאבים".

 

אהרונוביץ' השיב כי בעניין הצתת המסגד בטובא זנגרייה בחודש שעבר, "המשטרה

פתחה בחקירה נמרצת ועצרה חשוד שעודנו במעצר. לגבי אירוע ריסוס הכתובות בביתה של פעילת 'שלום עכשיו', התיק עדיין מצוי בחקירה. אגף החקירות עושה כל שביכולתו על מנת למנוע מעשים כאלה ולחקור את שהתרחש".

 

אהרונוביץ' ציין כי אגף החקירות מינה צוות חקירה מיוחד וכוחות מיוחדים לטיפול בפשעי שנאה. "אני אישית מפקח על הפעולות", אמר. הוא הוסיף כי מערכת אכיפת החוק נותנת "סל אבטחה" לאנשים מאוימים, ביניהם אישי ציבור.

 

"לגבי הסכנה לרצח פוליטי נוסף", אמר השר, "זו אכן שאלה. מתפקידי להיות מודאג. החשש קיים. גם אנחנו וגם השב"כ מתפקידנו להיות ערניים ולבצע את כל הפעולות. מדובר בחשש בכל קשת המפה הפוליטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אהרונוביץ'
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים