שתף קטע נבחר

נתניהו: לא בטוח שסנקציות על איראן יספיקו

במסיבת עיתונאים עם ראש ממשלת רומניה, אמר ראש הממשלה כי יש להטיל סנקציות חריפות יותר על הבנק המרכזי האיראני, אך הוסיף כי אין לדעת אם הסנקציות יעבדו

ישראל לוחצת על הקהילה הבינלאומית להטיל סנקציות כבדות נוספות על איראן, אך בה בעת אמר בצהריים (יום ה') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי לא בטוח שהן יספיקו: "דרושת סנקציות יותר חזקות. אני חושב שזה חשוב. האם זה יספיק? אי אפשר לדעת, אבל דרושות סנקציות חריפות יותר על הבנק המרכזי ועל תעשיית הנפט".

 

סנקציות על איראן - עוד כותרות ב-ynet:

 

במסיבת עיתונאים עם ראש ממשלת רומניה, אמיל בוק, הוסיף ראש הממשלה כי "הערכת היעד של תוכנית הגרעין האיראנית כבר איננה שנויה במחלוקת בעקבות דו"ח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, איראן מקדמת בכל דרך את התוכנית שלה להשגת נשק גרעיני".

 

עוד סנקציות על איראן. נתניהו וראש ממשלת רומניה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
עוד סנקציות על איראן. נתניהו וראש ממשלת רומניה(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
 

נתניהו בירך על הסנקציות שננקטו עד כה, אך ציין כי "מכיוון שיש בעיה בהעברת סנקציות דרך מועצת הביטחון, למדינות המובילות בעולם יש יכולת לקדם סנקציות גם ללא מועצת הביטחון, ואני מקווה שהמדינות האלה, בהובלת ארצות-הברית, ינקטו סנקציות חריפות יותר".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

דבריו של נתניהו נאמרו יומיים לאחר שארצות הברית ובריטניה הודיעו על סנקציות נוספות נגד איראן. האמריקנים נמנעים לפי שעה מהטלת הגבלות על הבנק המרכזי של איראן, מחשש שניתוקו מהעולם עשוי להקפיץ את מחירי הנפט בעולם ולהקשות על תוכניות השיקום של כלכלות ארצות הברית ושל האיחוד האירופי.

 

שר האוצר האמריקני, טימותי גייטנר, הטיל עיצומים על 11 גופים ואישים איראנים נוספים, המסייעים לרכישותיה של ארצם בתחום הגרעין, ועלולים לסייע לקידום תהליך העשרת האורניום. גייטנר כינה את הרפובליקה האיסלאמית "אזור הלבנת כספים מרכזי" והזהיר בנקים עולמיים מקיום קשרים עסקיים עם טהרן. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אמר כי בממשל "רואים סכנה מכל מגזר הבנקאות האיראני, כולל הבנק המרכזי".

 

ראש הממשלה נתניהו התייחס גם לשלום עם מצרים, שחווה משבר לפני הבחירות לפרלמנט בקהיר: "לישראל ולמצרים יש אינטרס עמוק בשימור השלום שמבטיח את יציבותו של לב המזרח התיכון", אמר והביע תקווה שכל ממשלה שתקום במצרים תמשיך לקיים את השלום.

 

"יש הרבה מאוד אינטרסים לקיים את השלום ואנחנו יודעים שיש הרבה גורמים שמנסים להפר אותו, אבל אנחנו מתואמים עם המצרים במעקב שוטף קודם כול כדי לקיים את השלום במובן המעשי נגד חדירות ופעולות טרור", אמר ראש הממשלה. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש תיאום עם מצרים. בנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים