שתף קטע נבחר

6 טייסים סורים נהרגו: 'רק ישראל יכולה להרוויח'

10 אנשי חיל האוויר הסורי נהרגו "במתקפת טרור" ליד העיר חומס. בצבא הסורי האשימו גורמים זרים, העומדים מאחורי הפעולה: "מי שיכולים להרוויח מפעולה טרוריסטית זו - הם אויבי המולדת והאומה ובראשם ישראל". את הפעולה כינו: "הסלמה טרוריסטית מסוכנת"

"פעולת טרור" נגד צוות אוויר: הטלוויזיה הסורית דיווחה היום (ו') כי 10 חיילים סורים, ביניהם שישה טייסים, נהרגו בהתקפה של "טרוריסטים" באזור העיר חומס. סוריה האשימה כי גורמים זרים עומדים מאחורי הפעולה.

 

בהודעת הצבא נאמר: "מי שיכולים להרוויח מפעולה טרוריסטית זו - הם אויבי המולדת והאומה ובראשם ישראל, דבר המחזק את נחישות כוחותינו המזויינים לבצע את כל הדרוש ולשמור על כוננות מתמדת, כדי להגן על המולדת והאזרחים מפני כל יד נפשעת, השואפת לפגוע בדם סורי ולכל מי שמאיים על ביטחון המולדת ויציבותה".

 

השבר הסורי - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

בהודעה שפירסמה מפקדת צבא סוריה נאמר כי "קבוצה של טרוריסטים חמושים ביצעה פעולת התנקשות, במהלכה נהרגו שישה טייסים, קצין טכני ושלושה טכנאים באחד מבסיסי חיל האוויר - בעת שנסעו בדרך המחברת בין הערים תדמור לחומס אחר הצהריים".

 

עוד נאמר בהודעה כי "הפגיעה הזאת במיטב אנשינו היא הסלמה טרוריסטית מסוכנת, החושפת את הפנים האמיתיות של התוכנית - השואפת לפגוע בבסיס הכוחות המזויינים שלנו. הפעולה מאשרת כי גורמים זרים תומכים בפעולות הטרור הללו, כדי להחליש את יכולות הלחימה האיכותיות של כוחותינו המזויינים".

 

האולטימטום הוארך

הליגה הערבית הסכימה להאריך בצהריים את האולטימטום שהציבה למשטרו של בשאר אסד לחתום על הסכם שיאפשר לפקחים להיכנס לארצו. האולטימטום המקורי פג בצהריים, אולם מקור ערבי אמר שמדינות ערב משאירות "דלת פתוחה" לאסד עד סוף היום. מקור ערבי אמר: "האולטימטום פג, אבל הליגה הערבית משאירה דלת פתוחה לסוריה להשיב עד סוף היום. אם סוריה תניח תגובה חיובית על השולחן, אז הליגה הערבית לא תתנגד להסכים עליו".

 

שרי החוץ של הליגה התכנסו אתמול בקהיר והצהירו כי אם אסד לא יתיר כניסת פקחים למדינה עד יום שישי בצהריים, היא תטיל עליו סנקציות, שיכללו הפסקת הקשרים הכלכליים עם המדינה והקפאת נכסיה.

 

הצעדים נגד סוריה עלולים לכלול את הפסקת המסחר עמה, למעט בסחורות אסטרטגיות שמשפיעות על העם הסורי. עיצומים נוספים שעומדים על הפרק - עצירת הטיסות לסוריה וניתוק הקשרים עם הבנק המרכזי במדינה

 

אתמול נהרגו ברחבי סוריה 50 בני אדם, מהם 13 אזרחים, 23 אנשי כוחות הביטחון ו-15 עריקים. 12 מהאזרחים נהרגו בחומס, ונער בן 15 נהרג מכדור תועה באזור דרעא. בעיר חולה שבמרכז המדינה, נהרגו 11 אנשי כוחות הביטחון בעימותים עם עריקים. חמישה חיילים נהרגו במארב במחוז חמה.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 25/11/2011 15:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדלת פתוחה רק היום. הפגנה נגד אסד
צילום: EPA
מומלצים