שתף קטע נבחר

בג"ץ אישר: עוד דחייה בפינוי המאחז גבעת אסף

השופטים קיבלו את עמדת המדינה, שביקשה דחייה עד יולי 2012 בנוגע לפינוי המאחז שבשומרון, ודחו גם את ההחלטה לגבי חמישה מאחזים נוספים

פינוי מאחז גבעת אסף הולך ומתרחק: שופטי בג"ץ קבעו הערב (יום ב') כי המדינה תגיש ביולי 2012 הודעה מעודכנת בדבר פינוי המאחז שבשומרון, ובכך קיבלו את עמדת המדינה.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, המשנה לנשיאה, אליעזר ריבלין, והשופט ניל הנדל נענו לעמדת המדינה בנוגע למאחזים הבלתי חוקיים ביהודה ושומרון, וקבעו בנוסף כי על המדינה להודיע עד ינואר מה יהיה בגורלם של חמשת המאחזים הנוספים באזור, העומדים אף הם בפני פינוי פוטנציאלי.

 

הפגנה נגד פינוי מאחזים (צילום: מועצת יש"ע) (צילום: מועצת יש
הפגנה נגד פינוי מאחזים(צילום: מועצת יש"ע)
 

לפני כשבועיים ביקשה המדינה דחייה בפינוי ששת המאחזים הבלתי חוקיים הבנויים על אדמה פרטית ביהודה ושומרון עד ליולי 2012 בטענה כי הדרג המדיני מבקש להגיע לפתרון הסוגיה "בדרכי שלום".

 

בנוגע לפינוי המאחז גבעת אסף, עידכנה הפרקליטות את בג"ץ במגעים המתנהלים עם נציגי המאחז והודיעה כי יש סיכוי טוב לפינויו של המאחז בדרכי שלום. בעקבות זאת, ביקשה מבית משפט ארכה לעשות זאת ולעדכן את בג"ץ עד יולי 2012. בנוסף, ציינה הפרקליטות כי הריסת המבנים מהווה סוגיה דיפלומטית ולפיכך לשיקול המדיני ישנה השפעה על אכיפת הדין באזור.

 

בעקבות ההחלטה, אמרה רכזת צוות מעקב ההתנחלויות של "שלום עכשיו", חגית עופרן, כי "דחייה זו מצטרפת לעשרות דחיות שהמדינה ביקשה בתיק זה וברור לכל בר דעת שמדובר במריחת זמן וגם בעוד חצי שנה ראש הממשלה ושר הביטחון יבקשו מבית המשפט ארכה נוספת. הדחיות החוזרות ונשנות הינן למעשה הכשרה אפורה של בנייה על קרקעות פלסטיניות פרטיות". 

 

בגבעת אסף, הסמוך לכביש 60, צפויים פקחי המנהל האזרחי להיתקל בהתנגדות קשה, אם יוחלט בסופו של דבר לפנותו בכוח. תושבי המאחז, שבו מתגוררות כ-30 משפחות, מבטיחים מאבק אלים וקשה נגד הפינוי.

 

בשבוע שעבר הציב שר החוץ, אביגדור ליברמן, אולטימטום לראש הממשלה והבטיח כי אם יפורקו המאחזים מגרון וגבעת אסף, תפרוש ישראל ביתנו מהקואליציה. "פירוק מגרון וגבעת אסף זה עילה מבחינתי לפירוק הממשלה. לא נוכל להישאר בממשלה, וגם בליכוד יהיו אנשים שלא יוכלו לחיות עם זה. יש שלושים אחוזים מהתושבים בשני היישובים האלה שהם אנשי צבא קבע".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבעת אסף. 30 משפחות גרות במאחז
צילום: AP
מומלצים