שתף קטע נבחר

ליברמן: אם יפרקו את מגרון, הממשלה תפורק

שר החוץ, אביגדור ליברמן, השותף הקואליציוני הבכיר של ראש הממשלה, יוצא למתקפה חריפה נגד הכוונה לפנות מאחזים בלתי חוקיים. "פירוק מגרון וגבעת אסף זה עילה מבחינתי לפירוק הממשלה", הזהיר בישיבה של סיעת ישראל ביתנו

אולטימטום לפירוק הממשלה: יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, מציב הערב (יום ב') אולטימטום לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וקובע שאם יפורקו המאחזים מגרון ו גבעת אסף, תפרוש מפלגתו מהקואליציה.

 

עוד בערוץ החדשות:

הכנסת דנה בשינוי ועדת השופטים: "ימים אפלים"

 

"פירוק מגרון וגבעת אסף זה עילה מבחינתי לפירוק הממשלה", אמר ליברמן בישיבת הסיעה במהלך דיון בנושאים מדיניים ופוליטיים, "לא נוכל להישאר בממשלה, וגם בליכוד יהיו אנשים שלא יוכלו לחיות עם זה. יש שלושים אחוזים מהתושבים בשני היישובים האלה שהם אנשי צבא קבע". ליברמן אמר דברים ברוח זו גם לראש הממשלה.

 

בג"ץ קבע כי יש לפנות את מגרון עד סוף מרס 2012. לגבי גבעת אסף, ביקשה המדינה לאפשר לה להגיע להסדר עם התושבים עד 1 ביולי.

  

"מגרון זה יישוב שנולדו בו ילדים שהתגייסו אחר כך לצבא", הדגיש שר החוץ, "זה יישוב

שכשבנו אותו, משה ארנס כשר ביטחון, ואלוף פיקוד מרכז, היו בהנחת אבן הפינה. איך אפשר לומר על היישוב הזה שהוא לא חוקי? טליה ששון (מחברת "דו"ח המאחזים" - א.ש) הכלילה את מגרון בדו"ח שלה, אז אנחנו נפעל לפי הגחמות שלה?".

 

ליברמן התייחס גם לעיכוב הכספים לרשות הפלסטינית, החלטה שלא שונתה אמש במהלך ישיבת השמינייה, ואמר כי ישראל ביתנו לא תסכים להעברת כספים על רקע המצב ברשות והמגעים לאחדות בין חמאס לבין פתח. "לעולם לא ניתן להעביר להם כסף", אמר שר החוץ, "הם מתאחדים עם חמאס, מוותרים על סלאם פיאד, נותנים כספים ובונים בתים למחבלים שהשתחררו - וכל הכסף הזה יבוא מהכסף שאנחנו מעבירים להם. זה קו אדום מבחינתנו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. "נפעל לפי הגחמות של טליה ששון?"
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
מומלצים