שתף קטע נבחר

340 דירות ייבנו בשטח התחנה המרכזית בהרצליה

הופקדה להתנגדויות הציבור תוכנית שעוסקת בהתחדשות עירונית במרכז העיר, הכוללת בניית 5 מגדלים במקום מתחם תחנת האוטובוסים המרכזית

מרכז העיר הרצליה עומד בפני מתיחת פנים: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל-אביב במשרד הפנים, הפקידה תוכנית שכוללת את פינוי תחנת האוטובוסים המרכזית של העיר ובניית 340 יחידות דיור במקומה. לרשות הציבור עומדים כ-60 יום להגיש התנגדויות.

 

עוד בערוץ הנדל"ן :

 

התוכנית (הר/ 1972) עוסקת בהתחדשות עירונית במרכז העיר הרצליה, סמוך לרחובותיה המסחריים הראשיים של העיר, ברחוב בן גוריון פינת העצמאות. היא משתרעת על שטח של כ-27 דונם, שמשמש כתחנה המרכזית של הרצליה.

 

התוכנית כוללת הקמת מתחם עירוני משולב, עם מגורים בשטח של כ-15 דונם. 214 יחידות דיור יוקמו ב-2 מגדלי מגורים בגובה 25 קומות ו-126 יחידות דיור ב-3 בנייני מגורים בגובה 10 קומות, כל הבניינים יכללו מרתף חנייה.

 

בנוסף הוקצו 3.5 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים מעל חניה ציבורית תת קרקרעית, ו-3.6 דונם למבני ציבור כלל עירוניים דוגמת ספריה, אולם עירוני ועוד. בתכנית ישולבו גם 1,000 מ"ר מסחר בחזיתות מסחריות לאורך רחוב בן גוריון.

 

את התוכנית ערך האדריכל גיל שנהב מכנען שנהב אדריכלים ויזמה אותה מפעלי תחנות בע"מץ ממשרד הפנים נמסר, כי "התכנית מציעה התחדשות עירונית חיונית בחשיבותה למרכז העיר הרצליה באמצעות פינוי התחנה המרכזית הקיימת, שאיננה מותאמת לסביבה העכשוית מבחינה תחבורתית, סביבתית ואורבנית בלב מרכזה של הרצליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנייה. אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מומלצים