שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צוואתו של גיבור איראן: "להשמיד את ישראל"
  אתר אינטרנט קיצוני: טהרני-מוקדם, הקצין הבכיר ממשמרות המהפכה שנהרג בפיצוץ ליד טהרן לפני כשבועיים, כתב בצוואתו "על קברי כִּתבו שכאן נקבר אדם שרצה להשמיד את ישראל"
  אתר אינטרנט קיצוני באיראן דיווח היום (יום ג') כי חסן טהרני-מוקדם, הקצין הבכיר ממשמרות המהפכה שנהרג בפיצוץ ליד טהרן לפני כשבועיים, כתב בצוואתו "על קברי כִּתבו שכאן נקבר אדם שרצה להשמיד את ישראל".

   

  • איראן בדרך לפצצה - כל הכתבות והפרשנויות בעמוד מיוחד 

   

  הפיצוץ בבסיס הטילים האיראני - כותרות אחרונות:

   

  הדיווח הופיע באתר האינטרנט "דנשג'ו אונליין", המזוהה עם הבסיג' - המיליציה העממית של משמרות המהפכה. באתר פורסם רק חלק מצוואתו של הקצין הבכיר, שהפך מאז הפיצוץ לגיבור באיראן.

    

  "תרומה גדולה למערך הטילים של משטר האייתוללות". מוקדם ()
  "תרומה גדולה למערך הטילים של משטר האייתוללות". מוקדם

   

  טהרני-מוקדם, קצין בדרגה המקבילה לתת-אלוף, נהרג יחד עם עוד עשרות מאנשי משמרות המהפכה בבסיס צבאי שבו אוחסנו טילי קרקע-קרקע.

    

  כזכור, לאחר מותו של הקצין פרסמו משמרות המהפכה הודעה בה היללו ושיבחו את תרומתו למערך הטילים של משטר האייתוללות.

    

  "אחד מאבני היסוד של יחידות הטילים"

  מוקדם, כך נכתב בהודעה, "היה אחד מאבני היסוד של יחידות התותחנים והטילים במשמרות המהפכה" במהלך מלחמת איראן-עיראק. "אין ספק שדרכו הקדושה של השהיד חסן מוקדם תימשך", נכתב בהודעה. 

   

  אחד מבכירי משמרות המהפכה, מוסטפה איזדי, אף כתב במאמר שפרסם לזכרו כי מוקדם היה "מאבני היסוד של פיתוח טילי הקרקע-קרקע" באיראן, ומחקריו סייעו לארגוני הטרור מול האויב הישראלי. "ללא ספק, רעיונותיו המבורכים של השהיד הזה הועילו לניצחונות של חיזבאללה במלחמת 33 הימים (מלחמת לבנון השנייה, ד.כ.) ושל חמאס במלחמת 22 הימים (מבצע עופרת יצוקה, ד.כ.)". ככל הנראה הכוונה לתרומתו לפיתוח טילים קצרי טווח, שאיראן מעבירה לארגוני הטרור.

   


    

  הרמטכ"ל של איראן, הגנרל חסן פירוזאבדי, אמר מספר ימים לאחר הפיצוץ כי הפיצוץ אירע כתוצאה ממחקר צבאי "שיכול היה להנחית מכה קשה על ישראל". הוא הוסיף כי "אנשיו ועמיתיו של השהיד חסן טהרני-מוקדם ימשיכו בדרכו, ומאמציו ישאו פרי ויתנו מכה לישראל".

    

  גם מפקד משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג'עפרי, אמר בשבת האחרונה כי מאמציו של טהרני-מוקדם לא היו לשווא. הוא הדגיש כי ההישג הטכנולוגי שלו מוכן לקראת ניסוי סופי. הוא הוסיף כי מוקדם היה מדען פיקח ומחוכם שסייע רבות לפרויקט הטילים האיראני, ושהישגיו בתחום הכימיה חסרי תחרות.

   

  לעומת הרברבנות האיראנית, שפך אתמול בכיר באגף המודיעין בצה"ל מים צוננים על ההתבטאויות הללו. ראש חטיבת המחקר, תת-אלוף איתי ברון, אמר בסקירה בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי "הפיצוץ שהיה באתר הפיתוח לטילי קרקע-קרקע בכוחו לעכב או להפסיק את המשך הפיתוח באותו ציר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גיבור בארצו. טהרני-מוקדם
  המשטר ימשיך בדרכו של מוקדם. אחמדינג'אד
  צילום: AP
  מומלצים