שתף קטע נבחר

נתניהו שוחח עם מסתננים באילת: "אתם חוקיים?"

ראש הממשלה ניצל את ביקורו בעיר הדרומית כדי לעמוד מקרוב על תופעת המסתננים. "מהיכן אתם? מתי הגעתם לפה?", שאל אפריקנים שפגש בבית קפה, יחד עם היועמ"ש. לתושבים הוא הבטיח: "תוך פחות משנה תושלם בניית הגדר בגבול מצרים"

הטיול הלילי של ראש הממשלה והיועמ"ש באילת: אחרי שהשתתפו היום (ג') בכנס פרקליטים בעיר הדרומית, יצאו בנימין נתניהו ויהודה וינשטיין לסיור כדי לבחון מקרוב את בעיית המסתננים. מלווים במאבטחים ובמנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף, הם נכנסו לבית קפה שבו ישבו מספר מסתננים ופתחו בשיחה.

 

"חוקי או לא?". נתניהו מתחקר (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
"חוקי או לא?". נתניהו מתחקר(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

 

"מהיכן אתם?", שאל נתניהו את המסתננים, "מתי הגעתם לפה? מה אתם עושים והאם אתם חוקיים או לא חוקיים?". אחרי שיחה של מספר דקות, המשיכו השלושה בסיור, שבסיומו שבו וינשטיין ורוטקופף למלון בעוד שנתניהו עזב את העיר.

 

"שיטפון של מסתננים" 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו שוחח גם עם תושבים, שהתלוננו על הבעיות שיוצרים המסתננים. הוא הבטיח להם כי "תוך פחות משנה תושלם בניית הגדר בגבול הדרומי שתצמצם באופן משמעותי את חדירת המסתננים. זאת, בנוסף למהלכים נוספים כמו הרחבת מתקן השהייה".

 

הידיעות שעניינו אתכם החודש:

תיק פתוח: איפה המיליונים משוד הכספות הגדול?

 

נושא המסתננים עלה גם בכנס הפרקליטים בו השתתף נתניהו. "יש זרם אדיר, שיטפון,

של מסתננים לא חוקיים מאפריקה אל הנגב ולערים אחרות", אמר ראש הממשלה, "אלה אינם פליטים. בדקנו כמה מהם פליטים ומדובר בפחות מפרומיל. אנחנו חייבים לסגור את הגבול. ההחלטה על כך התקבלה ב-2006. בתחילת 2009 לא נעשה דבר. צריך מכשול פיזי רציני".

 

"אנו מחויבים לסיים את הפרויקט תוך פחות משנה", אמר נתניהו על הגדר בגבול, "אנו עומדים בפני אילוצים כלכליים לא פשוטים, בגלל הכלכלה העולמית, אבל לא יהיה שום קיצוץ תקציבי בפרויקט הזה ואנחנו נסגור את הפירצה הזו".

 

במהלך ביקורו של נתניהו בכנס נרשמה גם תקרית מביכה, כאשר הוא נתקע במעלית בבית המלון במשך יותר מרבע שעה. התקרית הובילה לאיחורו לכנס של הפרקליטות, אך גורמים בסביבתו סיפרו כי הוא שמר על קור רוח.

 

עדכון: יממה לאחר הפרסום ב-ynet, ביקשו בלשכת ראש הממשלה להגיב ומסרו כי "ראש הממשלה לא שאל את העובד האם הוא חוקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו באילת. "פחות מפרומיל הם פליטים"
צילום: אבי אוחיון לע"מ
מומלצים